2 dom horoskopu

2 dom horoskopu, czyli dom najbliższy domowi pierwszemu, odpowiada za to, co odżywia właściciela horoskopu, symbolizowanego przez 1 dom.

Dom w horoskopie pokazuje obszar części życia, wybrane sfery życia.
Wszystkie dwanaście domów pokazuje więc wszystkie dziedziny życiowe. Planety umieszczone w domach dają energię tym domom, odpowiednią do swojej natury i natury znaku, w którym się znajdują.

Różna jest rola w horoskopie domu, planety i znaku.
Wszystko co istnieje w życiu, zarówno materialnego jak i niematerialnego, np. relacje, emocje można przyporządkować do któregoś z dwunastu domów horoskopu.

Prawidłowe znaczenie domów horoskopu jest podstawą interpretacji horoskopu.
Zapraszam do zapoznania się ze znaczeniem 2 domu horoskopu.

2 dom horoskopu pokazuje zasoby materialne właściciela horoskopu. Czyli wszelki majątek, ale tylko majątek ruchomy. Bowiem nieruchomości: domy, ziemię pokazuje w horoskopie dom 4.
Drugi dom horoskopu pokazuje więc pieniądze, akcje, obligacje.
To również rzeczy, np. samochód, dzieła sztuki i wszelkie dobra będące w posiadaniu właściciela horoskopu.
2 dom horoskopu wskazuje doradców, z zaznaczeniem, że są to doradcy osobiści, np. adwokat w trakcie sprawy sądowej. Czyli osoby, które zasilają w danym momencie właściciela horoskopu poprzez doradzanie.
W domu 2 znajdziesz też zastosowanie przy określaniu jedzenia, np. ilości jedzenia, upodobanie do konkretnego rodzaju pożywienia, bowiem oznacza on jedzenie, które daje energię właścicielowi horoskopu.

W obszarze emocji, postrzegania, przekonań – drugi dom wyznacza wartości posiadacza horoskopu oraz jego poczucie wartości i szacunek, jaki żywi do innych.

Im więcej mamy planet w 2 domu w horoskopie urodzeniowym, tym więcej energii i potrzebę do rozwijania w życiu tego, co 2 dom symbolizuje.
Specyfika tego, jak wyrażamy zagadnienia 2 domu zależy od znaku jego początku i od położenia planety będącej władcą tego znaku.

Drugi dom pokaże więc jak podchodzisz do kwestii pieniędzy, na co najchętniej je wydajesz, czyli co jest dla Ciebie wartościowe.

Przykład.

Horoskop piłkarza Roberta Lewandowskiego, który działa z sukcesem jako przedsiębiorca. Godzina urodzenia z bazy danych Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
2 dom w kontekście jego znaczenia jako finanse oraz osobiści doradcy.

2 dom horoskopu

Jest to silny dom drugi i silny władca domu drugiego, czyli w tym kontekście pieniądze i osobiści doradcy.

Piłkarz „Jest udziałowcem spółki Protos Venture Capital, przez którą inwestuje w start-upy, e-commerce i serwisy internetowe. Posiada własną agencję Stor9_, specjalizującą się w komunikacji marketingowej, która zajmuje się zawodowym wizerunkiem piłkarza oraz jego żony, ułatwiając zarządzanie ich działaniami o charakterze biznesowym.
Jest także udziałowcem serwisów…” (internetowych).
Źródło: Wikipedia

Horoskop Roberta Lewandowskiego w kontekście drugiego domu.

W horoskopie Roberta Lewandowskiego, drugi dom zaczyna się w Skorpionie, którym włada Mars.
Mars jest położony w jednym z najsilniejszych dla niego miejsc. Czyli w swoim znaku (Baranie), którym również włada, w którym jest więc silny, oraz w koniunkcji z osią, czyli z descendentem, początkiem domu 7 oraz w domu kątowym.
Mars jest w koniunkcji 3-stopniowej z początkiem 7 domu, więc astrologicznie rzecz ujmując – Mars znajduje się w domu kątowym, 7, który wzmacnia planety w nim się znajdujące.
Jowisz, naturalny sygnifikator pieniędzy jest w domu 8, oznaczającym m.in. talenty, zarządzanie nieruchomościami. Robert Lewandowski swój sukces zawdzięcza głównie swoim talentom, które potrafi szlifować i pokazywać.
Inwestuje również w branży developerskiej (źródło: Wikipedia)

W 2 domu znajduje się Księżyc w Strzelcu, władany przez Jowisza. Księżyc w 2 domu tworzy wspierający trygon, aspekt o charakterze rozmachu z Marsem, sygnifikatorem pieniędzy w horoskopie. Jest to kolejny sygnał wskazujący na siłę tej sfery w horoskopie Roberta Lewandowskiego.
Na szczycie domu 2 znajduje się Pluton, planeta powiązana ze znakiem Skorpiona, w którym się znajduje, więc również silna. Pluton w horoskopach może wskazywać na duże pieniądze. Położony na szczycie domu 2 wskazuje, że duże pieniądze przynależą do sfery finansowej właściciela horoskopu.

Pluton na wierzchołku domu 2 oznacza, i to, że sfera pieniędzy ulega znacznej przemianie, i to, że osoby doradzające piłkarzowi mają transformujący wpływ na sprawy związane z 2 domem.

Silny władca domu drugiego wskazuje na bardzo dobrych doradców, z jakimi współpracuje Robert Lewandowski, jako piłkarz i jako przedsiębiorca.

 

Znaczenie drugiego domu horoskopu:

  • pieniądze, akcje, obligacje
  • poczucie, co jest wartością w życiu
  • poczucie swojej wartości i szacunek do siebie i innych
  • jedzenie


Symbolika odnosząca się do osób:

  • osobiści doradcy

W ciele 2 dom symbolizuje

  • gardło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *