7 dom horoskopu

7 dom horoskopu jest domem kątowym, czyli daje planecie w nim się znajdującej siłę i widoczność. Przekłada się to na znaczenie planety w konkretnym horoskopie. Planety położone w 7 domu zwiększają swoją siłę. W astrologii nazywa się to godnością przygodną, w odróżnieniu od godności podstawowej, związanej ze znakiem, w którym znajduje się planeta.
7 dom horoskopu położony naprzeciw 1 domu, jest polaryzacją spraw 1 domu (ja). Odnosi się do  “ty, my”, czyli do relacji, jakie tworzysz w życiu.
Są to na przykład relacje z małżonkiem, partnerem, współpracownikiem, osobą, której sprzedajesz lub od której kupujesz. Zarazem dom relacji pokazuje osoby, z którymi wchodzisz w relacje.

Znaczenie siódmego domu:

  • małżeństwo
  • relacje
    Planeta władająca siódmym domem pokaże:

osoby, z którymi wchodzisz w relacje, np:
znajomi, współpracownicy, ludzie, z którymi zawierasz transakcje kupna i sprzedaż, konkurenci.

Relacje rodzinne przynależą natomiast do innych domów:
dzieci (dom 5),
rodzina (dom 4),
ojciec (dom 4), w astrologii klasycznej 4 dom wskazuje ojca, a 10 matkę. Obecnie niektórzy astrolodzy stosują odwrotne znaczenie.
mama (10),
rodzeństwo (3).

Przykład interpretacji siódmego domu horoskop

Dane horoskopu, 10.02.1968 r., 12:10, Warszawa.
Horoskop przygotowałam w programie Urania.

7 dom horoskopu

Na niebiesko zaznaczyłam siódmy dom, jego władcę, Saturna w 11 domu w Baranie oraz władcę Saturna, Marsa.
Na fioletowo zaznaczyłam dom 1, i jego władcę Księżyc w swoim domicylu (znaku).
Gdy rozpatrujemy relacje właściciela horoskopu, to bierzemy pod uwagę domy 1 i 7, położenie i wzajemną relację ich władców.
Osoba będąca właścicielem tego horoskopu jest symbolizowana przez Księżyc w Raku (Księżyc włada Ascendentem w Raku). Osoba, z którą właściciel horoskopu wszedł w relację jest symbolizowana przez Saturna w Baranie (władcę Descendentu w Koziorożcu).

Widać w horoskopie wzorzec relacji w życiu właściciela horoskopu. Księżyc, czyli on/ona jest w tym horoskopie bardzo silny. Jego siła wynika z położenia w swoim domicylu (znak Raka) i w domu pierwszym.
Saturn symbolizujący osobę, z którą właściciel horoskopu jest w relacji jest osłabiony poprzez znak Barana, w którym Saturn jest w upadku.
Planety te tworzą aplikacyjną kwadraturę. Dla osoby będącej właścicielem horoskopu wzorcem relacji są relacje z kimś w pewien sposób “słabszym”, będącym w pozycji nierównorzędnej. Tworzy to nieharmonijne połączenie między nim/nią a osobą w relacji. Kwadratura jest aspektem pokazującym agresję, np. kłótnie w relacji. W życiu osoby, właściciela horoskopu aspekt Księżyc-Saturn ma znaczenie też na innym poziomie niż relacje. Pokazuje dyskomfort bliskich relacji, pomimo dużych potrzeb w tej materii.

Jeśli osoba, właściciel horoskopu nie “przepracuje” swojego urodzeniowego trudnego aspektu, to będzie wchodzić w trudne relacje, które będą się szybko kończyć. Saturn w Baranie ma do przepracowania wytrwałość. Termy Wenus i jedenasty dom są wskazówką, co może pomóc osobie, właścicielowi horoskopu.
Osoba z takim położeniem Saturna, działając w pewnych obszarach z większym wysiłkiem, niż inni, tworzy podwaliny pod poprawę energii Saturna w horoskopie. Czyli zarówno w ujęciu uniwersalnym: wytrwałość, odpowiedzialność, jak i w ujęciu osobistym, jako władca Descendentu: poprawę sfery relacji i jako władca MC w Wodniku: poprawę środowiska pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *