Wenus w Rybach
Tranzyty planet

Czas przyjemności, czyli aktualne tranzyty planetarne

Dziś, 20 lutego o godz. 20:12, gdy Księżyc wejdzie do znaku Byka, wzmocni się aura planetarna związana z przyjemnościami.

Obecnie Wenus, planeta powiązana znaczeniowo z przyjemnościami jest silna, w egzaltacji w znaku Ryb. Oznacza to harmonijne wzmocnienie cech Wenus, jako kanału energetycznego. 

Kanału energetycznego, generującego energię, którą odczuwamy będąc na Ziemi.Wenus, jako energia oddziałująca na ludzi, w znaku Ryb czuje się dobrze, łatwiej jest więc nam odczuwać przyjemności wszelkiego rodzaju. Zbliżając się do ścisłej koniunkcji z Neptunem, władcą Ryb, Wenus jest naładowana energią marzycielskiego Neptuna, silnego, bo w swoim domicylu. Tranzyt ten dodatkowo wydobywa z Wenus aspekt delikatności, podczas którego łatwo się zakochiwać, tworzyć muzykę, pisać wiersze.

Wrażliwość, poczucie odbioru muzyki i ogólnie sztuki wszystkimi zmysłami, chęć obcowania z ludźmi, ale też podatność na wpływy innych, to cechy Wenus w Rybach.
Jako, że naturą Wenus jest być podatną na wpływy innych, w odróżnieniu od Marsa, którego naturą jest forsowanie swojego zdania, to Wenus w Rybach oznacza przyjemność z bycia przekonanym do czegoś przez drugą osobę.

Gdy dziś Księżyc przejdzie do znaku Byka, znajdzie się również w swoim znaku egzaltacji. Wzmocni to odczuwanie przyjemności z codzienności, z codziennego komfortu życia.

Księżyc wskazuje w horoskopie osobistym między innymi na to, jakiej opieki doznawaliśmy od matek jako dzieci i określa osobiste poczucie komfortu. Będziemy mieć więc w aurze planetarnej, i Wenus czującą się komfortowo, i Księżyc z poczuciem komfortowego bezpieczeństwa w znaku Byka, kojarzonym z przyjemnościami, czuciem się dobrze na Ziemi i w swoim ciele.

Wenus tworzy teraz aplikacyjną kwadraturę z Marsem w Strzelcu, uściślającą się 25 lutego. Księżyc, gdy wejdzie do Byka, aspektem sekstylu wzmocni dodatkowo Wenus i utworzy nieharmonijny aspekt kwinkusa do Marsa. Więc w starciu się energii męskiego Marsa w Strzelcu i żeńskiej Wenus w Rybach, dojdzie kwestia księżycowego komfortu. Księżyc lepiej dostosuje się do energii Wenus niż do Marsa, jednocześnie wzmacniając ją.

Księżyc wyjdzie z Byka i przejdzie do Bliźniąt, 23 lutego o godz. 1:08, ale kwadratura Wenus z Marsem będzie już wcześniej odczuwalna, z orbą ponad jednego stopnia kątowego.

Mamy obecnie dużo planet silnych, bo albo w swoim władztwie, albo w egzaltacji lub we wzajemnej recepcji.

Daje nam to dostęp do silnych energii, bo gdy silne są planety tranzytujące, każda zgodnie ze swoją naturą, to i my czujemy się silniejsi.

Silne są Neptun i Saturn w swoich domicylach, silna Wenus w egzaltacji i silny będzie Księżyc w Byku w egzaltacji. Mars w Strzelcu i Jowisz w Skorpionie są wzmocnione przez wzajemną recepcję.
Recepcję planet można zobrazować porównaniem, jakby planety były u siebie wzajemnie w gościach, zadbały wcześniej o przygotowanie swojego domu dla gościa, wiedząc, że odwdzięczy się on im tym samym, gdy będą gościć u niego.

Obecnie, jedynie Merkury, jako planeta lubiąca szczegóły, jest osłabiony, ponieważ w znaku Ryb jest na wygnaniu, czyli ma utrudniony dostęp do swojego źródła energii, w której czuje się „jak u siebie”. Merkury lubi szczegóły i słowo, a znak Ryb zapewnia uniesienia artystyczne, porozumiewanie się bez słów, czyli energetykę odmienną od wzorców Merkurego.

Od 6 marca, gdy Merkury przejdzie do Barana, komunikacja stanie się łatwiejsza, bardziej nakierowana na osiągnięcie tego, co chcemy. Łatwiej będzie nam wyrazić słowami to, co chcemy powiedzieć.

Merkury obecnie jest osłabiony również przez spalenie w promieniach Słońca, czyli nieścisłą koniunkcję ze Słońcem, ale w 5 stopniu Ryb, w którym jest dziś, 20 lutego, znajduje się w koniunkcji z królewską gwiazdą stałą, Fomalhautem o naturze Wenus i Merkurego. Czyli jest to energetyczne wytchnienie dla wszędobylskiego Merkurego.

Pamiętajmy, że gdy mamy w horoskopie urodzeniowym podłączenie pod energie konkretnego znaku, znamy je od urodzenia, to łatwiej dostosowujemy się do oddziaływania na nas planety w takim znaku, nawet gdy jest on trudnym położeniem dla planety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *