horoskop horarny
Horoskop

Horoskop horarny

Najważniejsze zasady pracy z horoskopem horarnym.

1. Horoskop horarny, zwany horoskopem pytaniowym odpowiada na konkretne zadane pytanie.
Horoskop przygotowuje się na czas, gdy pytanie dociera dowolną drogą do astrologa. Więc w przypadku horoskopu horarnego klient nie musi znać swojego horoskopu urodzeniowego, godziny urodzenia.

2. Jedyne, co potrzeba to zadać pytanie. Pytanie powinno być odzwierciedleniem problemu nurtującego osobę pytającą.
Czyli nie błahostka, ale rzecz, której wyjaśnienie domaga się uwagi.
Horoskop horarny opiera się na tej samej podstawie co urodzeniowy, że wszystkie momenty w życiu, i narodziny i moment zadania ważnego pytania (dotarcia pytania do astrologa) są znaczące. Momenty te więc, czyli horoskopy mają w sobie odpowiedź.

3. Horoskop pytaniowy ważny jest przez pół roku. Oznacza to, że jeśli chcemy po pół roku od zadania pytania analizować horoskop, to powinniśmy korzystać z nowego pytania, czyli nowego horoskopu. Sytuacja bowiem mogła się zmienić.

4, Pytania są z każdej dziedziny życia.
Możesz zadać pytanie na przykład o związek z konkretną osobą, co partner do ciebie czuje, czy opłaca ci się podpisywać umowę, zagubione rzeczy, zwierzęta, jaka decyzja jest najlepsza w danym momencie życia, o ogląd swojej sytuacji i wiele innych.

5. Przy interpretacji horoskopu horarnego ważne są przede wszystkim planety, które sygnifikują (pokazują) osobę pytającą i sprawę o którą pyta. Stan planet, czyli położenie w znaku, siłę działania, czyli położenie w domu horoskopu, pokazuje stan rzeczy, o którą pytasz.
Z horoskopu horarnego można odczytać przedział czasowy, na przykład, kiedy oczekiwane wydarzenie nastąpi, o ile jest potwierdzone w horoskopie.
Gdy pytanie jest o związek, to widać nastawienie do siebie partnerów.
Domy horoskopu mają ściśle określone znaczenie, w niektórych pytaniach istotna jest derywacja horoskopu, czyli “obracanie”, aby odczytać odpowiedź na nurtujące klienta pytanie.

Istotne jest zachowanie reguł, które upowszechnił astrolog William Lilly, żyjący w XVII wieku w Anglii, autor najbardziej znanego dzieła w historii astrologii horarnej „Christian Astrology”. Reguły te świetnie przystosował do współczesnych czasów angielski astrolog John Frawley, autor “The horary textbook”.

Przykład

 

 

Użyłam programu Urania. Zgodnie z regułami system domów Regiomontanusa.

Pytanie “Gdzie jest mój kot?”

Planeta będąca władcą pierwszego domu zawsze sygnifikuje osobę pytającą. Koty, podobnie jak wszystkie małe zwierzęta pokazywane są przez VI dom i jego władcę.
Merkury pokaże nam osobę pytającą, a Jowisz, władca VI domu pokaże zagubionego kota. Między Merkurym a Jowiszem jest aspekt aplikacyjnej kwadratury, więc kot wróci do swojego właściciela. Jako, że Merkury jest w retrogradacji, to wskazane jest, aby osoba pytająca poszukała swojego kota. Gdzie ma szukać?
Kot, czyli Jowisz znajduje się w III domu horoskopu. Dom ten oznacza między innymi bliskie sąsiedztwo, więc kot jest blisko, najprawdopodobniej u sąsiadów, tam powinien szukać go właściciel.
Kiedy kot się odnajdzie, czyli kiedy właściciel znajdzie kota?
Merkury jest w czasie zadawania pytania w dwudziestym stopniu Lwa. Merkury uściśli aspekt kwadratury z Jowiszem w piętnastym stopniu Lwa, czyli za 5 jednostek czasowych. Jaki czas będzie najwłaściwszy, kiedy właściciel znajdzie swojego kota?
Dla Merkurego w znaku stałym i domu następującym przyjmujemy średnie jednostki czasowe. Dla przypadku zagubionego kota za krótkie jednostki przyjmujemy godziny, za średnie dni, za długie tygodnie.
Kot zostanie więc znaleziony za 5 dni.

Gdzie, u których sąsiadów kot się znalazł?

Sygnifikatorem kota jest również Księżyc, który jest naturalnym sygnifikatorem zagubionych rzeczy i zwierząt. Separujący Księżyc od Merkurego oznacza, że kot uciekł właścicielowi, ale aplikacyjna kwadratura Merkurego do Jowisza oznacza, że właściciel go znajdzie.
Księżyc w IX domu może oznaczać, że kot znalazł się u sąsiada, który jest prawnikiem, bowiem IX dom oznacza między innymi prawników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *