horoskop Lady Gagi
Horoskop

Horoskop Lady Gagi – na jakich tranzytach osiągnęła sukces?

Horoskop Lady Gagi – na jakich tranzytach osiągnęła sukces?

Ostatnia ceremonia wręczenia Oscarów w lutym 2019 roku to spektakularny sukces artystki Lady Gagi. Lady Gaga, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, zagrała i zaśpiewała razem z Bradleyem Cooperem w filmie „Narodziny gwiazdy” (“A star is born”).
Utwór, który zdobył Oscara znają pewnie wszyscy, nawet osoby nie interesujące się filmem i nagrodami Oscara.

Na jakich tranzytach Lady Gaga osiągnęła sukces jako wokalistka, wykonując mistrzowsko piosenkę, która zdobyła Oscara w kategorii „Najlepszy utwór”?
24 lutego 2019, podczas ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Lady Gaga zaśpiewała z Bradleyem Cooperem utwór „Shallow”. Tym wykonaniem duet podbił serca wielu osób na całym świecie. Sukces, czyli wzrost rozpoznawalności artystki i nagroda Oscara za piosenkę, którą mistrzowsko wykonuje, powinny być widoczne w tranzytach do horoskopu urodzeniowego, czyli gdy uwzględnimy dynamikę horoskopu.

Horoskop urodzeniowy Lady Gaga, ur. 28.03.1986, 9:56, Nowy Jork, dane urodzenia z bazy horoskopów Astro.com, astro data bank, program Urania.

horoskop Lady Gaga

Nagroda Oscara za najlepszą piosenkę, którą osobiście śpiewa i wkłada w to serce, dała jej szerszą, niż do tej pory rozpoznawalność jako wokalistka. Wspólne wykonanie z Bradleyem Cooperem piosenki “Shallow” podczas rozdania Oscarów odbiło się szerokim echem. Lady Gaga wyszła poza krąg miłośników swojej działalności artystycznej i poza krąg fanów Oscarów.

Tranzyty jako rodzaj prognozy astrologicznej na przyszłość działają w określony sposób wtedy, gdy horoskop urodzeniowy potwierdzi predyspozycje, talenty w danym kierunku.

W horoskopie urodzeniowym Jowisz, władca 10 domu (sektora kariery, pracy zawodowej, zaszczytów) znajduje się we własnym znaku, w koniunkcji z MC. Planeta jest w swoim domicylu, czyli ma siłę do działania, dając tym samym artystce sposobność do osiągnięcia zamierzeń, duży rozmach w rozwoju kariery zawodowej.

Jowisz w trygonie do Księżyca i Plutona w 5 domu, jest zasilany przez emocje i siłę przemiany, zdolność do władania odbiorcami – zasilany z piątego sektora oznaczającego kreatywność, radość tworzenia.
Więc horoskop urodzeniowy potwierdza predyspozycje do dużych sukcesów zawodowych.
Władca ascendentu, Merkury jest położony w sektorze dającym siłę działania jako jednostka, czyli również w 10 domu, w trygonie do Księżyca w domu 5.

W tranzytach horoskopu powinny być więc podkreślone 10 dom i MC (medium coeli), najwyższy punkt w horoskopie, początek 10 domu. Czyli domu związanego z karierą, pracą i zaszczytami. Jest to najwyżej położony punkt w horoskopie. Powinny być też aktywne odpowiednie punkty arabskie i planety władające tymi punktami.

Tranzyty do horoskopu urodzeniowego Lady Gagi

Horoskop tranzytowy na dzień 24 lutego 2019 r.
W kole wewnętrznym znajduje się horoskop urodzeniowy, w kole zewnętrznym horoskop planet tranzytujących, na dzień 24 lutego.

horoskop Lady Gagi

Co to są tranzyty planet? Aspekty, jakie tworzą planety znajdujące się w danym dniu w określonych pozycjach do planet w osobistym horoskopie urodzeniowym.

W dniu wręczenia Oscarów, czyli spektakularnego zaistnienia Lady Gagi na scenie, Słońce było w aplikacyjnej (ponad 2 stopniowej) koniunkcji do władcy 10 domu, Jowisza i w koniunkcji do MC.
Symboliczne zaszczyty, król (Słońce) znalazło się w symbolicznym najwyżej położonym, najbardziej widocznym dla odbiorców punkcie MC. Taki aspekt tranzytującego Słońca ma miejsce raz w roku.
Innym aspektem jest tranzytujący Jowisz, tworzący koniunkcję z Uranem (symbolem zaskakujących okoliczności), położonym w 6 domu. Taki aspekt Jowisza ma miejsce raz na 12 lat.

Władca 1 domu, Merkury, czyli planeta symbolizująca wokalistkę, przechodzi przez 10 dom kariery w horoskopie urodzeniowym. Taki tranzyt ma miejsce raz w roku.
Do Merkurego w horoskopie urodzeniowym wspierający aspekt sekstylu tworzy tranzytujący Saturn.
Saturn, symbolicznie nagradzający poniesiony trud, długotrwałą pracę, utworzył harmonijny aspekt do Merkurego w domu kariery. Tym samym, dał energetyczną możliwość na przyjęcie rzeczywistej nagrody.

Progresje, techniki prognostyczne w astrologii

W progresjach sekundarnych i dyrekcjach widać znacznie więcej.
Progresje sekundarne są techniką dynamicznej prognozy, wynikającą z przyjęcia 1 dnia życia za 1 rok i uwzględnienia ruchu planet w tym okresie. Czyli w tej technice przekłada się ruch planet w ciągu 1 dnia na 1 rok życia.
Więc w progresjach sekundarnych Księżyc przemierza cały znak w ciągu dwóch i pół roku, podczas, gdy rzeczywisty ruch Księżyca przez jeden znak to 2 i pół dnia.

W horoskopie Lady Gagi, progresywne Słońce od czasu jej narodzin do chwili obecnej przesunęło się ze znaku Barana (8 stopni) do znaku Byka (10 stopni). Tym samym Słońce progresywne zaczyna formować opozycję do urodzeniowego Księżyca w Skorpionie, tworząc rodzaj pełni progresywnej, takiej, gdy Słońce tworzy opozycję do urodzeniowego Księżyca. Progresywna pełnia jest wyznacznikiem czasu sukcesów życiowych, zbierania plonów z tego, co się wcześniej zasiało.

Horoskop, progresje sekundarne na dzień 24 lutego, 2019 r.

horoskop Lady Gagi

Progresywny Księżyc tworzy w Wodniku koniunkcję z Punktem Szczęścia, zwanym też Punktem Fortuny, znajdującym się w 8 domu horoskopu, czyli sektorze oznaczającym m.in. talenty.
Arabski Punkt Szczęścia oznacza w horoskopie atuty, które są przysłowiowym darem z nieba, takie, na które nie trzeba specjalnie zapracowywać. Czyli pokazuje to, co już mamy, to co jest i można wykorzystywać.
W horoskopie Lady Gagi Punkt Szczęścia możesz policzyć ze wzoru dla horoskopów dziennych, czyli do ascendentu trzeba dodać pozycję Księżyca i odjąć pozycję Słońca.

Aspekt progresywnego Księżyca do Punktu Szczęścia jest znaczącym aspektem, przynoszącym prócz popularności, również w ujęciu indywidualnym pieniądze.  Są one bowiem sygnifikowane w horoskopie urodzeniowym przez Księżyc, władający Rakiem, w którym zaczyna się 2 dom, sektor finansów.
Kolejny raz progresywny Księżyc utworzy koniunkcję z Punktem Szczęścia za około 30 lat.
Aspekt poruszający Punkt Fortuny działa wyzwalająco na szczęście zapisane w horoskopie.

Progresywny Jowisz natomiast dotarł do gwiazdy stałej Achernar, gwiazdy o naturze Jowisza, oznaczającej brak ograniczeń, wypłynięcie na szerokie wody możliwości. Jowisz powoli zmierza do koniunkcji z urodzeniowym Merkurym w 10 domu, oznaczającym w horoskopie Lady Gaga ją.

Prognostyczna technika dyrekcji

Dyrekcje są techniką prognostyczną, bazującą na przeliczniku stopni kątowych na lata życia. Dla każdej planety, niezależnie od jej rzeczywistej prędkości ruchu, przyjmuje się 1 stopień kątowy=1 rok życia.

Dyrekcje łuku solarnego na dzień 24 lutego, 2019 r,
horoskop Lady Gagi

Najbardziej istotne są więc w tej technice przejścia planet przez osie, koniunkcje z planetami urodzeniowymi oraz z punktami arabskimi.

Dyrekcje łuku solarnego są odmianą dyrekcji (jednej z technik progresji, służącej do prognoz), bazującą na ruchu Słońca w progresjach sekundarnych, czyli na przeliczniku 1 dzień ruchu Słońca to 1 rok życia. O taką odległość przesuwane są wszystkie planety w horoskopie dyrekcyjnym łuku solarnego.

Aspekty planet dyrekcyjnych

W horoskopie dyrekcyjnym (dyrekcje łuku solarnego) na dzień 24 lutego 2019 r., dyrekcyjny Merkury osiągnął pozycję 20 stopni i 19 minut Barana. Czyli od urodzenia artystki planeta dyrekcyjna, Merkury przemierzyła ponad 32 stopnie. Z urodzeniowej pozycji, 18 stopni i 4 minuty Ryb, dotarł do kolejnego znaku Barana.
W 20 stopniach i 5 minutach Barana, czyli w koniunkcji z dyrekcyjnym Merkurym, znajduje się arabski Punkt Sukcesów dla horoskopu artystki.
Merkury w horoskopie Lady Gaga symbolizuje artystkę, ponieważ włada znakiem ascendentu, Bliźniętami.
Gdy planeta ta w dyrekcjach osiągnęła Punkt Sukcesów (co ma miejsce raz w życiu), artystka miała możliwość zaprezentować swój talent wokalny w filmie i na oscarowej scenie i tym samym uzyskać widoczność na całym świecie.
Ten tranzyt planety (integralnego “ja” Lady Gagi) do istotnego punktu arabskiego pokazuje osobisty wymiar jej występu na scenie Oscarów.

Natomiast dyrekcyjny Mars tworzy koniunkcję z Punktem Szczęścia. Mars w horoskopie urodzeniowym włada Punktem Ducha, położonym w Skorpionie oraz Punktem Sukcesów, położonym  w Baranie. Punkt Ducha wyznacza w horoskopie to, na co trzeba zapracować, szczęście, które w odróżnieniu od szczęścia pokazanego przez Punkt Szczęścia – zależy od wkładu pracy.

Dyrekcyjny Uran tworzy kwadraturę do urodzeniowej Wenus, czyli daje efekt zaskakujących niespodzianek. Wenus urodzeniowo włada 5 domem horoskopu Lady Gaga, czyli sektorem pokazującym między innymi kreatywność oraz arabskim Punktem Profesji znajdującym się w Wadze i Punktem Zaszczytów, znajdującym się w Byku. Punkt Profesji jest to punkt arabski liczony wg wzoru dla horoskopów dziennych: MC plus Księżyc, minus pozycja Słońca.
Punkt Zaszczytów uzyskujemy poprzez dodanie do ascendentu pozycji Księżyca i odjęcie pozycji Saturna.

Techniki progresji

Techniki progresji, branie pod uwagę tranzytów planet progresywnych do punktów arabskich oraz planet nimi władających pokazuje bardziej precyzyjnie w horoskopie to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Czyli wtedy, gdy bierzemy pod uwagę same tranzyty do horoskopu urodzeniowego, pomijając technikę progresji (w tym dyrekcje) oraz punkty arabskie wraz z planetami nimi władającymi.
Za pomocą technik progresji można wyznaczać życiowe przełomy, pokazując niepowtarzalne życiowe momenty i okresy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *