Horoskopy porównawcze, czyli porównywanie horoskopów to uświadomienie sobie w jaki sposób poprzez poszczególne swoje planety (czyli swoje cechy i sposoby ich wyrażania) działasz na drugiego człowieka, z którym wchodzisz w relację.
Działanie w astrologii jest odzwierciedlone poprzez aspekty między planetami horoskopu jednej osoby z planetami horoskopu drugiej osoby. Powiązania między planetami odzwierciedlają sposobności do wspólnych działań.
Podstawowa zasada interpretacji porównania horoskopów to: „ocenianie aspektów pomiędzy dwoma horoskopami zawsze jest na tle charakteru relacji”.
Czyli najpierw jest konkretna relacja, np. małżonkowie, osoby zakochane, przyjaciele, rodzic i dziecko, partnerzy biznesowi, nauczyciel i uczeń, rodzeństwo, a interpretacja porównania horoskopów odbywa się z uwzględnieniem typu relacji.
Więc te same aspekty w różnych relacjach manifestują się na różne sposoby.

Horoskopy porównawcze – podwójny nelson

Podwójny nelson to nazwa, z którą zetknęłam się po raz pierwszy dawno temu, około roku 2003 lub wcześniej. Nazwę tę upowszechnił żyjący współcześnie astrolog, Stephen Arroyo, autor między innymi książek „Astrologia, Karma, Transformacja” i „Cykle życia i związki interpersonalne”.

Powiązanie między osobami, widoczne w horoskopach nazwane podwójnym nelsonem polega na powtórzeniu zaangażowania tych samych planet w aspekty między osobami.
Przykładowo: współpracownicy, jeden z nich ma swój Księżyc w aspekcie trygonu do Wenus partnera, a partner ma swój Księżyc w aspekcie kwadratury do Wenus pierwszego z partnerów.
Czyli u obu partnerów Księżyc i Wenus wchodzą w relacje z odpowiednio Wenus i Księżycem partnera.

Dzięki temu konkretne planety odgrywają większą rolę w konkretnej relacji. Rola ta jest modyfikowana poprzez umiejscowienie planet w domach horoskopu swojego oraz w domach horoskopu partnera. Partnerom łatwiej zrozumieć siebie wzajemnie w tematach powiązanych z tym, co symbolizują planety wchodzące w podwójny nelson.

Przykład

Osoba A.

horoskopy porównawczy

Partner A ma Księżyc w 20 stopniu Panny i Wenus w 13 stopniu Lwa.

 

Osoba B

horoskopy porównawcze

Partner B ma Księżyc w 12 stopniu Strzelca i Wenus w 21 stopniu Bliźniąt.

Wenus osoby A (13 stopień Lwa) tworzy trygon z Księżycem osoby B (12 stopień Strzelca), a Księżyc osoby A (20 stopień Panny) tworzy kwadraturę z Wenus osoby B (21 stopień Bliźniąt).

We współpracy tych dwóch osób szczególnie ważne są Księżyc i Wenus, które u obydwojga spełniają odmienną rolę poprzez położenie w różnych domach horoskopu, dysponowanie różnymi domami oraz poprzez położenie w różnych znakach, tworzenie różnych aspektów.
U osoby A Księżyc jest dyspozytorem (czyli sygnifikuje sprawy dotyczące tego sektora horoskopu) domu IX i znajduje się w domu X, natomiast u osoby B Księżyc jest dyspozytorem domu X i znajduje się w domu III.

Natomiast Wenus u osoby A jest dyspozytorem domów VII i XII i znajduje się w domu IX, a Wenus u osoby B jest dyspozytorem domów I i II i również znajduje się w domu IX.

Odmiennie więc interpretuje się te planety w zakresie horoskopu indywidualnego i od horoskopu indywidualnego zawsze trzeba wyjść, aby dotrzeć do porównania dwóch lub więcej horoskopów. Jest to kolejna ważna zasada, do której należy się stosować przy horoskopach porównawczych.

Podwójny nelson

Podwójny nelson między planetami partnerów odzwierciedla fakt wzajemności tych cech w relacji, które są pokazane poprzez planety w podwójnym nelsonie. Gdy, podobnie jak w przykładzie, jest trygon i kwadratura, to aspekt trygonu jest łatwiejszy, a aspekt kwadratury wymaga pracy w partnerstwie. Ale jest między partnerami zrozumienie uniwersalnych pojęć Wenus i Księżyca oraz są podobne potrzeby, cele opisane przez wszystko to, co wyraża Wenus i Księżyc, czyli odpowiednio: partnerstwo i zgoda między partnerami, wspólne zyski i wspólna radość z partnerstwa, przyjemności czerpane z relacji oraz poczucie dbania o swoje bezpieczeństwo, wynikające bezpośrednio z relacji z partnerem, spełnione potrzeby troski o innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *