Jowisz znajduje się obecnie w pozornym ruchu wstecznym.

Jowisz w retrogradacji symbolizuje wycieczkę w przeszłość, aby dowiedzieć się czegoś, co bardzo pomoże w teraźniejszości.

Energia planety w retrogradacji działa w inny sposób niż w ruchu prostym.
Jowisz w retrogradacji u
możliwia dotarcie do nieświadomych aspektów siebie blokujących rozwój, dotarcie do najgłębszych własnych potencjałów. Takich, które na co dzień są uśpione, bo są w nieświadomej części psychiki.

Gdy planeta zaczyna ruch wsteczny, to tak jakby przemieszczała się do dwunastego domu, licząc od położenia w danej chwili. Dwunasty dom w horoskopie jest obszarem ukrytym przed świadomością, zawiera kwestie, którymi ludzie mają tendencje szkodzić sami sobie. Ponieważ jakaś część psychiki jest nieświadoma, więc działa w oparciu o znane, więc wydające się pozornie bezpiecznymi – schematy.
Horoskop wejścia Jowisza w pozorny ruch wsteczny na Polskę,
9 marca, 2018, godz. 5:46, Warszawa.

Jowisz w retrogradacji

Kwestie symbolizowane przez dom horoskopu osobistego, tranzytowany przez Jowisza w retrogradacji stają się więc sceną, ukazującą jak w teatrze ukryte wcześniej przeszkody.

Planeta jako nagroda, dom jako obszar życia, do którego nagroda przynależy.

Beneficzny Jowisz w retrogradacji daje specyficzne nagrody. Działając inaczej niż w ruchu prostym, wracając po swych śladach, wymaga tego, aby skorzystać z pamięci przeszłości. I tej niedawnej, zanim zaczął ruch wsteczny, (tu o obecnym położeniu Jowisza: Jowisz) i przeszłości sprzed 12 lat, gdy Jowisz tranzytował te obszary osobistego horoskopu, co obecnie.

Pytania, które sobie warto zadawać, aby dotrzeć do swoich blokad w różnych sferach życia, dotyczą tego, czego naprawdę chcesz. Co naprawdę chcesz dostać w prezencie od Jowisza, czyli bez jakichkolwiek wymówek, „tak, ale…”.

Gdy widzisz kogoś, kto posiada konkretny atrybut, cechę i podziwiasz tę osobę, podlegasz prawu natury, mówiącemu, że jeśli widzisz daną rzecz w kimś, to masz ją ukrytą w sobie.

Gdy na przykład imponuje Ci konkretny nauczyciel, ale chcesz uczyć się od innego, bo ten, który Ci imponuje wydaje Ci się niedostępny, z jakichkolwiek powodów, Jowisz w retrogradacji może dać Ci wgląd, jakie masz własne wymówki, że nie idziesz właśnie do tego, który wydaje Ci się niedostępny.
Pytając siebie, dlaczego wydaje Ci się niedostępny, rozbijając swoje odpowiedzi na czynniki pierwsze, dojdziesz do tego, co jest Twoją najgłębszą blokadą.

Gdy odpowiesz sobie na pytanie, dlaczego jest „ale” w Twojej odpowiedzi „tak, ale”, to wtedy masz możliwość zajęcia się łamaniem swoich blokad, czyli pozbyciem się swojego „ale”.
W sytuacji, gdy możliwe jest wszystko, czego pragniesz z głębi duszy, wtedy łamanie blokad polega na pytaniu siebie, dlaczego boisz się przeciwności swojego “ale”, czyli przeciwności swojego “bo nie mam…”, “bo jestem…” itp.
W rezultacie jest to pytanie, dlaczego boisz się prezentu od beneficznego Jowisza.

Pozbywanie się blokad wymaga wysiłku.

Czy to będzie zarobienie niewyobrażalnej wcześniej kwoty, czy pozbycie się ograniczającego przekonania na swój temat i zastąpienie go przekonaniem przeciwnym, to zawsze będzie to jowiszowym przekroczeniem własnej strefy komfortu.
Czyli przejściem od tego, co się wydaje i jest możliwe, do tego, co się wydaje niemożliwe i zastosowaniem własnej sprawczości, aby stało się możliwe.

 

W przykładzie z nauczycielem – tylko ucząc się od osoby, którą najbardziej podziwiasz w dziedzinie, której chcesz się uczyć, docierasz do swojej cechy, którą podziwiasz u innych i łamiesz zarazem swoje blokady.

To, co wydawało Ci się niewyobrażalne, jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Takie prawdziwe przekroczenie osobistego Rubikonu, po którym w umyśle pojawia się „teraz wszystko jest możliwe.”

Wkładając swoją energię w jedną kwestię, zabierasz swoją energię z innej kwestii o podobnym charakterze.

Tym samym, kierujesz swoją energię w rzecz z pozoru niemożliwą. Gdy wykorzystujesz Jowisza, aby pojechać na wycieczkę daleko, ale masz marzenie, aby pojechać jeszcze dalej, tylko własne przekonanie, swoje „tak, ale” jest blokadą, to czas na rozbicie swoich przekonań.

Jowisz w retrogradacji – Jowisz też podlega prawu benefitów ze skoncentrowania swojej energii w określonym kierunku, dla określonego celu.

Gdy chcesz swój budżet, konkretną kwotę przeznaczyć na poszerzające horyzonty zdobycie nowej umiejętności, ale najbardziej pragnąłbyś pojechać w daleką podróż, również poszerzającą horyzonty i cele są typu albo/albo, masz swoje „tak, ale”, tłumaczące „dlaczego nie?”, to wtedy jest czas na decyzję wyboru skierowania energii pieniędzy w jedno lub drugie.

W życiu jesteś non stop na rozstajach dróg, podejmujesz różne decyzje każdego dnia, gdy wybierasz jedną, jednocześnie rezygnując z innej.

Gdy czujesz, że decyzja ważna dla Ciebie, jest podyktowana schematem myślowym, typu: „tak, bo nie mogę skorzystać z tej innej decyzji, ale gdybym czuł, że mogę wszystko, co chcę, to tak”, Jowisz daje pewność, już przed startem, że jeśli masz takie marzenie w głębi duszy, to jest ono do spełnienia.
Wtedy wybór najwłaściwszej decyzji jest łatwiejszy.

Horoskop urodzeniowy pokazuje własne „tak, ale” we wszystkich obszarach życia i to, czego pragniesz w głębi duszy, świadomie o tym nie wiedząc.

Podejmując decyzje życiowe zadawaj sobie pytanie, co stoi za konkretną decyzją, czy przekonanie, że nie możesz skorzystać z tej innej, bo znajdujesz wymówki, czy przekonanie, że decyzja, którą podejmujesz jest decyzją, której najbardziej, w głębi duszy pragniesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *