Jowisz, planeta społeczna, nazywana benefikiem, “wielkim szczęściem” po 12 latach wędrówki, przeszedł w październiku 2017 r. do znaku Skorpiona.

Jowisz, po rocznym pobycie w znaku Wagi, jakości kardynalnej (zaczynającej, początkującej), żywiołu powietrza przeszedł do znaku stałego Skorpiona, żywiołu wody.

To co zapoczątkowaliśmy przez rok, do jesieni 2017, jakie idee do nas przyszły, jaka misja pojawiła się, teraz ma szansę uzyskać niezbędne do realizacji emocjonalne podstawy i przyczyny swojego urzeczywistnienia.

Jowisz cały zodiak przechodzi przez 12 lat, przejście przez jeden znak zajmuje około roku. Benefik przemieszcza się przez znak Skorpiona do 9 listopada 2018 roku.

Tranzyty Jowisza do horoskopu urodzeniowego są znaczące, dokładnie takie same powtarzają się co 12 lat. Więc jakikolwiek tranzyt masz teraz, ostatni był 12 lat temu, a następny za 12 lat.

Gdy w horoskopie urodzeniowym na przykład twój Księżyc jest w Skorpionie, to tranzyt Jowisza zaczyna nowy cykl. Cykl o znaczeniu wskazanym przez usadowienie Księżyca w domu, jego aspekty, dom, którym włada oraz przez rolę Jowisza w horoskopie urodzeniowym.

Dla osób, które mają Słońce w Skorpionie (czyli są spod znaku Skorpiona), lub/i ascendent, medium coeli w Skorpionie, będzie to bardzo znaczący rok, zwłaszcza czas ścisłego tranzytu, taki jaki zdarza się raz na 12 lat. W czasie tranzytu Jowisza przez Skorpiona poruszone będą wtedy kwestie osobowości, wyrażania siebie, witalności, bycia widocznym, najwyższego szczebla spełnienia zawodowego – zależnie od tego, co aspektuje Jowisz: osobistą planetę lub oś horoskopu. Tranzyty Jowisza są zazwyczaj czasem ekspansji osobistej, łatwo wtedy nam przychodzą rzeczy sygnowane przez tranzytowane: planetę lub oś.

Jowisz wskazuje też na szczęśliwe zbiegi okoliczności, mogące się przejawiać jako spotykanie odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie.

Jowisz to symbol pieniędzy, finansowe powiększenie i powiększenie jako cecha, czegokolwiek więc dotknie, daje temu wzrost, zwiększa potencjał, mając właściwości wspierające. Najważniejszym zagrożeniem jego energii jest przesada w powiększaniu, nadmierność.

Jowisz w Skorpionie jest w swoim własnym 12 domu, przed Strzelcem, którym włada.
Jest to więc czas na podsumowania, odpoczynek dla energii archetypu tej planety. Optymizm jowiszowy będzie miał większe pole do popisu, gdy Jowisz przejdzie w listopadzie 2018 roku do Strzelca.

Jakie zmiany i przesunięcia energii niesie ten tranzyt Jowisza w energetyce społecznej?

Jowisz przynosi łatwe dary, powiększenie tego co już mamy, łatwość sięgania dalej. Włada Strzelcem, znakiem symbolizującym sądy, jest więc planetą dającą poczucie sprawiedliwości.

Natomiast Skorpion to znak głębi uczuć, przenikliwości, siły i wewnętrznych pasji, skutecznego biznesu, ukrytych tajemnic, transformacji, władzy nad innymi.

Jowisz wyciąga więc na światło dzienne kwestie nadużywania władzy, ukryte wcześniej tajemnice.

Skorpionowe tajemnice śmierci, transformacji mają teraz dogodny czas na ich osobiste odkrywanie, bo Jowisz pomaga obecnie w transformacji tym, którzy mają taką potrzebę.


Beneficzna energia Jowisza w Skorpionie jest dobrym czasem na rozwijanie biznesu, dbanie o przypływ finansów.

Jako symbol odnoszący się do osób, Jowisz w astrologii symbolizuje dzieci, wnuki, sędziów, mędrców. W horoskopie osobistym przyporządkowuje się mu przedział wiekowy 57-68 lat, czyli w tym wieku Jowisz z osobistego horoskopu najsilniej dochodzi do głosu.

Jako współwładca obecnie, a przed odkryciem Neptuna, władca znaku Ryb, wskazuje też na kwestie duchowości, oraz tego, co nieznane dla naszego wymiaru rzeczywistości.

Działania jowiszowe to pomaganie innym, dzielenie się z innymi, wykorzystując własne zasoby.

Doświadczamy jednocześnie wielu tranzytów. Jak każdy tranzyt planety przez znak, przejście Jowisza przez Skorpiona jest odczuwane z innymi tranzytami. Wszystkie obecne tranzyty nadają charakter aurze czasu, jaki czujemy. Wyodrębniając w nich tranzyt Jowisza, czym się wtedy kierować?

Wskazówką na tranzyt Jowisza, w zależności od cech tranzytowanych planet, osi: dobrze jest wykorzystać ten czas na pogłębianie wyższej wiedzy, uważając na życiowe tendencje do przesady, szczególnie w dziedzinie, wskazanej przez dom, w którym przebywa obecnie Jowisz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *