koniunkcja Marsa z Uranem
Tranzyty planet

Koniunkcja Marsa z Uranem, czyli prognoza astrologiczna na 11-17 lutego

Koniunkcja Marsa z Uranem

Koniunkcja Marsa z Uranem, czyli prognoza astrologiczna na 11-17 lutego, aura energetyczna, najważniejsze astrologiczne aspekty mające wpływ energetyczny na wszystkich.
Ale działające na każdego w indywidualny sposób, w dopasowaniu do osobistego horoskopu urodzeniowego.

Tydzień 11-17 lutego to tydzień pod znakiem oryginalnej i wybuchowej mieszanki Marsa i Urana w ścisłej koniunkcji oraz wejścia Marsa do znaku Byka.
Koniunkcja Marsa z Uranem będzie istotnie odczuwalna zwłaszcza nie wtedy, gdy się uściśli (w środę), ale wtedy, gdy uaktywni ją Księżyc robiący koniunkcję do Urana (w poniedziałek). Księżyc przenosi światło od Marsa do Urana w Baranie.

Przenoszenie światła w astrologii

Przenoszenie światła to określenie znane w astrologii klasycznej, używanej od wieków. Księżyc, jako planeta szybkobieżna, tworzy najpierw jeden aspekt, po czym tworzy kolejny aspekt z inną planetą. Przenosi wtedy światło od jednej do drugiej planety.
Księżyc najpierw tworzy koniunkcję z Marsem w Baranie (w niedzielę 10 lutego), kolejnym jego aspektem będzie koniunkcja z Uranem w Baranie w poniedziałek 11 lutego. Przenoszenie światła jest rodzajem uściślenia się aspektu pomiędzy planetami, z których jedna dostaje światło od drugiej poprzez aspekty Księżyca z obiema.

Czas z kolei, od poniedziałku do środy, gdy uściśla się koniunkcja Marsa i Urana jest asymilacją aspektu, odczuwaną silnie za sprawą Księżyca. Bowiem Księżyc daje intuicję, wyczucie planetom tworzącym aspekt.
Mars z Uranem w Baranie jest energią porównywalną do szybkiej błyskawicy. Jak energia elektryczna, która potrzebuje ułamków sekund, żeby zaistnieć, po naciśnięciu przycisku włączającego światło. Baran jest znakiem radości z tego, że się żyje. Celebrowanie życia to domena Byka, kolejnego znaku, a Baran uosabia prostą radość „jestem, żyję”.

Aspekt jest w końcowych stopniach Barana. W tym samym tygodniu Mars opuszcza Barana i przechodzi do Byka, natomiast Uran, planeta wolnobieżna, przejdzie do Byka 6 marca. Kolejna koniunkcja między tymi planetami za 2 lata, w styczniu 2021 roku.

Złączenie energii Marsa i Urana, to czas, gdy (zwłaszcza osoby, mające ten aspekt jako tranzytujący w horoskopie urodzeniowym planetę, czy oś) naturalna szybkość Marsa w Baranie zostaje doładowana dodatkową energią szybkości, błyskawicy, rozłamu, dążenia do innowacyjności.
To czas niezależności w działaniach. Uważać powinniśmy na zbyt szybkie i nieprzemyślane działania, brawurę oraz dać sobie pozwolenie na oryginalne sposoby działań i spontaniczność. Aspekt jest aktywny do czasu przejścia Marsa do Byka, czyli do 14 lutego.

Horoskop

Uściślenie aspektu koniunkcji Marsa z Uranem, 13.02.2019, 7:20, Warszawa, program astrologiczny: Urania.

koniunkcja Marsa z Uranem

Energia rozwodów i cięć a znak Wagi.

Koniunkcja Marsa z Uranem sprzyja nagłym cięciom, odcięciu tego, co zamierzaliśmy odciąć. To aspekt rozwodów, tworzący kwadratury do Węzłów Księżycowych, do Płd. Węzła w Koziorożcu i Płn. w Raku.

Napięcia kwadratur, których rozwiązanie jest w znaku Wagi, opozycyjnej do Barana. Czyli w tym, co harmonijne, co dąży do zgody, do sojuszy, przestrzeni na rozmowy i spotkania.

Koniunkcja między Marsem a Uranem wpisuje się w Węzły Księżycowe, dotyczy więc przeszłości, działań, wyborów w przeszłości i tworzy przyszłość. Cokolwiek chcesz robić bez zastanowienia, bo temu sprzyja ta energia, to pamiętaj o aspekcie Wagi i Wenus dążącej do ugody i z tego punktu działaj.
Jest to dobry czas na spontaniczne działania, takie o cechach nowości, przełamywania barier.

Mars w Byku

Gdy Mars (14 lutego) i potem Uran (6 marca) przejdą do Byka, spojrzysz z innej perspektywy na to, co domaga się teraz błyskawicznych działań.

W bieżącym tygodniu, w czwartek Mars przechodzi do Byka. Następuje zmiana aury Marsa (działań, sposobu realizacji celów, popędów) na spokojniejszą, leniwą. Byk jest znakiem stałym i ziemskim. Działania będą wymagać materialnego ugruntowania, będą one o charakterze stałości, wzmacniania tego, co zaczęliśmy.
Mars w Byku nie ma takiej siły przebicia, jak w Baranie. Baran to znak (domicyl) Marsa, co sprzyja sile szybkich działań, o naturze Marsa. Byk to znak wygnania Marsa (położenie najdalej od Skorpiona, znaku, którym Mars również włada.)
Asymilacja Marsa w Byku polega na większym zwróceniu uwagi na celebrację działań i sposobu działania. Środki wiodące do celu stają się równie istotne, co cel. Szybkość dotarcia do celu jest ważna na równi z drogą, jaką pokonujemy.

Mars znak Byka będzie przemierzał przez półtora miesiąca, do 31 marca.

Księżyc w znakach

Daty uściśleń najważniejszych aspektów między planetami i wejścia Księżyca do znaku (Księżyc przez każdy znak przechodzi około 2 i pół dnia).
Aspekty, które tworzy Księżyc z dowolną planetą są odczuwalne do kilku-kilkunastu godzin.

Poniedziałek, 11 lutego

Koniunkcja Księżyca z Uranem w Baranie
Ingres (wejście) Księżyca do Byka (2:28)

Środa, 13 lutego

Koniunkcja Marsa z Uranem
Ingres Księżyca do Bliźniąt (10:31)

Czwartek, 14 lutego

Ingres Marsa do Byka (11:51)

Piątek, 15 lutego

Trygon Słońca z Księżycem.
Ingres Księżyca do Raka (15:02)

Niedziela, 17 lutego

Sekstyl Wenus z Neptunem
Ingres Księżyca do Lwa (16:20)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *