Merkury w Lwie
Tranzyty planet

Merkury w Lwie

Merkury w Lwie – od 29 czerwca do 6 września 2018.

Do Wenus w Lwie dołączył Merkury, przechodząc ze znaku Raka do Lwa w piątek 29 czerwca.
Merkury w Lwie zagości dłużej niż zwykle w znaku, czyli zamiast niecałego miesiąca, aż do 6 września.
Dlaczego? Ponieważ w lipcu wejdzie w ruch wsteczny (retrogradację), która potrwa do 19 sierpnia.

Merkury w Lwie, czyli komunikacja, sposób przekazywania informacji, kontakty ze współpracownikami są teraz bardziej nastawione na pokazanie i wyróżnienie siebie.
Jeśli masz czym się chwalić, to Merkury w Lwie sprzyja temu – aby pokazywać innym to, co masz najlepszego do przekazania.
Jaka Twoja indywidualna cecha daje radość i Tobie, i zarazem innym – pielęgnuj tę cechę i takie sposoby zachowania.
Kreatywność i tworzenie swojej codzienności w sposób niepowtarzalny, odciskanie własnego i jedynego w swoim rodzaju odcisku dłoni w tym, co mówisz, jakie komunikaty przekazujesz – temu sprzyja szczególnie ruch Merkurego przez znak Lwa.

Merkury w Lwie – działanie

Dziedzina życia, której w Twoim horoskopie jest dom, którego wierzchołek zaczyna się w Lwie, jest szczególnie tą dziedziną, której potrzeba teraz nowych kontaktów i wymiany informacji.
Merkury może aktywować osobiste tranzyty planet transsaturniczych i Jowisza oraz Saturna do planet osobistych i osi, być takim wyzwalaczem strumienia energii danej planety, działającego na część Ciebie reprezentowaną przez planetę w horoskopie urodzeniowym, podlegającą tranzytowi.

 

Znaczące aspekty Merkurego w Lwie

ZNACZĄCE ASPEKTY jakie Merkury w Lwie tworzy z planetami, to zaraz po wejściu do Lwa, 30 czerwca kwadraturę z Uranem w Byku. Nie dawać się prowokować i pokazywać swoje racje poprzez robienie swojego, zamiast wdawania się w kłótnie – to przykład dobrze wykorzystanej energii tego aspektu.
3 lipca Merkury znajdzie się w tym samym stopniu Lwa, co północny węzeł księżycowy, czyli GŁOWA SMOKA, tworząc z nią KONIUNKCJĘ. Energia tego aspektu działa tak, że mogą nam przyjść do głowy super pomysły, dzięki którym pokonamy milowy krok w rozwoju, w tym do czego dążymy. Warto tego dnia zrobić sobie prywatną burzę mózgu i zapisać swoje pomysły.
9 lipca Merkury utworzy KWADRATURĘ, aspekt wprowadzający dysharmonię, z JOWISZEM w Skorpionie. Szansa na konfrontację pomysłów z kimś, kto naucza w interesującej nas dziedzinie.
Część pomysłów z prywatnej burzy mózgu, jeśli sobie taką zrobisz 3 lipca, może domagać się większego rozmachu, a część zmniejszenia skali.

Merkury dzień wcześniej zwolni swój ruch, aby 26 lipca wejść w retrogradację, ruch wsteczny zaczynający się w 24 stopniu Lwa, i kończący się w 12 stopniu Lwa, 19 sierpnia.

Retrogradacja Merkurego, to ogólnie ujmując, czas na zastanowienie się nad tym, czy sprawdza się Twój sposób porozumiewania się z najbliższymi, ze współpracownikami oraz z dalszym otoczeniem. Czy jestem należycie rozumiana/rozumiany? Czy jasno komunikuję to, co chcę powiedzieć? Czy moja komunikacja obywa się bez ukrytej agresji, czyli de facto ukrytego lęku?
Na te pytania dobrze sobie odpowiedzieć w czasie retrogradacji Merkurego przez znak Lwa.

Jowiszowa obfitość

Wszyscy, którzy mają osobiste planety i osie w odcinku między 12 a 24 stopniem Lwa będą mieć sposobność, aby zrozumieć co można poprawić w obszarze wskazanym przez daną planetę i dom horoskopu, w którym się znajduje.

Aspekt kwadratury z Jowiszem powtórzy się dzięki retrogradacji Merkurego.
Najpierw Merkury utworzy aspekt będąc w ruchu prostym (9 lipca), potem cofając się (11 sierpnia, w czasie zaćmienia Słońca i nowiu Księżyca w Lwie) i ponownie, gdy znajdzie się w ruchu prostym (28 sierpnia). Całe wakacje są więc pod działaniem tego aspektu.

Okazje i szanse, aby otworzyć przed sobą jowiszową obfitość, zwłaszcza dla osób mających w horoskopie urodzeniowym planety podłączone aspektami do kwadratury Merkurego z Jowiszem. Okazjom i szansom należy dać pole działania, poprzez właśnie działania i aktywność oraz ukierunkowując energię retrogradacji – przemyślenia i doświadczenia, które dobrze jest potraktować jako lekcje.

Czego się nauczyliśmy i co domaga się nauczenia, najlepsze dla mnie sposoby zarabiania pieniędzy, kontakty z osobami, od których uczę się i chcę się uczyć – to tematy współgrające z kwadraturą Merkurego do Jowisza, która odciśnie swój ślad w czasie wakacji 2018.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *