Nów Księżyca w Baranie
Tranzyty planet

Nów Księżyca w Baranie, prognoza astrologiczna na 1-7 kwietnia

Aura planetarna w tygodniu 1-7 kwietnia

Nów Księżyca w Baranie, symbol początku i inicjowania wpływa znacząco na aurę planetarną w tygodniu 1-7 kwietnia 2019 r.
Nów Księżyca w znaku Barana w piątek o 10:50 jest pierwszym nowiem Księżyca w nowym astrologicznym roku.
Aura planetarna tygodnia 1-7 kwietnia ma dużo wspólnego z zaczynaniem nowych etapów życia.
Inicjowaniu sprzyja też Merkury poruszający się ruchem prostym z coraz większą prędkością, po ostatniej retrogradacji oraz Mars, który w niedzielę 31 marca przeszedł z Byka do znaku Bliźniąt.

Merkury w ruchu prostym, zwiększający swoją prędkość do zwykłego trybu oraz Mars w Bliźniętach działają jak naturalny przyspieszacz naszej woli działania, inicjowaniu rozmów, zdobywaniu informacji.
Merkury we wtorek tworzy koniunkcję z Neptunem w Rybach. W czasie, gdy taki aspekt jest aktywny w znaku Ryb – łatwo o pomyłki, nieporozumienia, błędne zrozumienie innych. Ale aspekt taki sprzyja też korzystaniu z niewerbalnej komunikacji, z odczytywania mowy gestów, ciała i nastawieniu się na intuicję.
Wtorek to dzień, kiedy również Księżyc jest w Rybach i tworzy koniunkcję (czyli znajdzie się dokładnie w tym samym stopniu znaku) z Wenus. Dzień z dużą dozą aury intuicji, potencjału do wyśnienia sobie swoich marzeń i manifestacji uczuć. To dobry dzień na udane spotkanie ze swoją miłością, uważać tylko należy na zbyt duże pokłady emocji, jakie mogą się wyzwolić, gdy aż 4 planety (w tym 3 osobiste) są w znaku Ryb.

Wtorek i środa, dni przed nowiem Księżyca, gdy Księżyc jest jeszcze w Rybach, są idealne na pożegnanie przeszłości. Gdy robisz mapę marzeń po nowiu w Baranie, to wykorzystaj wtorek i środę np. na rytualne pozbycie się poprzedniej mapy marzeń.

Nów Księżyca w Baranie

Nów Księżyca w piątek o 10:50 (w 16 stopniu Barana) wyznacza nowy etap, gdy wchodzimy w nowy rok astrologiczny i zapoczątkowujemy nowy cykl księżycowy.
Światła, Słońce i Księżyc są w tym samym stopniu znaku symbolizującego początki, nowe życie, inicjowanie działań. Nowy rodzaj aktywności fizycznej, sport, więcej ruchu – teraz dopomagają się, aby wprowadzić je na stałe do grafiku dnia.
Jednym z sekretów astrologii jest to, że gdy chcesz rozpocząć nowy ważny projekt po nowiu, to najlepiej zrobić to po 12 godzinach po nowiu. Jest wtedy silniejszy energetycznie czas, możesz go lepiej wykorzystać, niż pierwsze po nowiu 12 godzin.
Od soboty sprzyja inicjowaniu działań silny Księżyc w Byku (od soboty od godz. 15:06 do poniedziałku 8 kwietnia, do godz. 23:15).

Merkury, Saturn, Słońce i Jowisz

Tydzień zakończy się wzmocnieniem Merkurego, czyli komunikacji, przekazywania informacji. Sekstyl Merkurego z Saturnem w niedzielę sprawi, że mogą pojawić się ważne i poważne tematy. Pojawi się wsparcie też od Księżyca w Byku.
Koniec tygodnia to czas, gdy odczuwamy już kwadraturę między Słońcem w Baranie a Saturnem w Koziorożcu.
Aspekt ten wzywa do działań, pokazując napięcie między potrzebą błyskawicznych reakcji a potrzebą układania wszystkiego w strukturalne ramy.
Żeby uniknąć w niedzielę poczucia przygniecenia obowiązkami, wykorzystaj energię tworzącego się powoli trygonu Słońca z Jowiszem.
Tworzące się kwadratura Saturna do Słońca i trygon Jowisza do Słońca są sprawdzeniem tego, czy nasz optymizm jest uzasadniony. Wyjście poza narzucone ramy własnych ograniczeń pozwoli na wykorzystanie w kolejnym tygodniu potencjału wzmocnionego Słońca przez silnego Jowisza w Strzelcu.
Jowisz w bieżącym tygodniu powoli zwalnia swój ruch, po to, aby 10 kwietnia wejść w retrogradację. Jest to więc tydzień, gdy Jowisz przygotowuje się do nietypowego wykorzystywania swej energii. Czyli ostatnie dni przed retrogradacją Jowisza, która potrwa do 11 sierpnia.

Daty uściśleń aspektów i wejścia planet w nowe znaki

Poniedziałek, 1 kwietnia
Księżyc wchodzi do Ryb, o 16:48
Wtorek, 2 kwietnia
Merkury w koniunkcji z Neptunem
Księżyc w koniunkcji z Wenus
Środa, 3 kwietnia
Księżyc w koniunkcji z Neptunem
Księżyc w koniunkcji z Merkurym
Czwartek, 4 kwietnia
Księżyc wchodzi do Barana o 4:56
Piątek, 5 kwietnia
Nów Księżyca w Baranie o 10:50.
Sobota, 6 kwietnia
Księżyc wchodzi do Byka, o 15:06
Księżyc w koniunkcji z Uranem
Niedziela, 7 kwietnia
Merkury w sekstylu do Saturna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *