nów Księżyca w Wodniku
Tranzyty planet

Nów Księżyca w Wodniku i Merkury w Rybach, czyli prognoza astrologiczna

Nów Księżyca w Wodniku i Merkury w Rybach, prognoza astrologiczna

Nów Księżyca w Wodniku i Merkury w Rybach, czyli prognoza astrologiczna na 4-10 lutego 2019.

Omawiam najważniejsze astrologiczne aspekty mające wpływ energetyczny na wszystkich.
Aspekty, które tworzy Księżyc z dowolną planetą są odczuwalne do kilku-kilkunastu godzin, z wyjątkiem nowiu i pełni. Pozostałe aspekty są odczuwane od kilku dni do kilku tygodni (między planetami wolnobieżnymi).

„Astrologiczne wydarzenia” mają to do siebie, że energetycznie oddziałują na wszystkich. W różny sposób, poruszając różne tematy, ale mają wpływ na każdego. Najważniejsze astrologiczne wydarzenia tygodnia 4-10 lutego to nów Księżyca w Wodniku, w poniedziałek i wejście Merkurego do Ryb, w niedzielę.

Nów Księżyca w Wodniku

 

nów Księżyca w Wodniku

04.02.2019, 22:03, Warszawa, domy: Placidus. Narzędzie: Urania, Astrosfera.

Nów Księżyca 4 lutego, czyli koniunkcja, złączenie Księżyca i Słońca jest w 16 stopniu Wodnika, w luźnej koniunkcji do Merkurego i Lilith w Wodniku. Słońce i Księżyc w nowiu oraz Merkurego i Lilith wspomaga aspektem sekstylu silny Jowisz w Strzelcu, symbol szczęścia.

Planeta ta działa jak odpromiennik ewentualnych trudnych energii nowiu.

Dlaczego trudnych?

Słońce w Wodniku jest, używając astrologicznego żargonu, „na wygnaniu”. Jest położone najdalej od Lwa (aspekt opozycji), znaku, w którym króluje Słońce. Ma więc mniej swej energii solarnej, związanej z witalnością, z kreatywnością. Planeta na wygnaniu jest jak wędrowiec daleko od domu, swoich środków i zasobów i w odmiennym środowisku od znanego.
Lilith, planetoida powiązana z mitem kobiety zbuntowanej, symbolizuje ciemną stronę Księżyca, uosabiającego m.in. kobiecość w przejawianiu energii współczucia, odżywiania, opieki, czułości.
Ten nów Księżyca w Wodniku jest więc zarazem spotkaniem Słońca na wygnaniu  z Księżycem w koniunkcji ze swoją ciemną stroną, Lilith.
Światła, Słońce i Księżyc mają podczas tego nowiu sposobność do integracji swojego cienia, czyli tego, co w sobie nie lubią.

Znak Wodnika sprzyja rozwinięciu świadomości, dalekosiężnym wizjom, które za sprawą Jowisza, planety ekspansji mają siłę do rozwoju.

Nów Księżyca jest zawsze czasem kiełkowania, gdy z ziarenka rozwija się roślina. Podobnie podczas, nowiu, to co zasiewamy ma szansę się przyjąć i rozwinąć. Podczas tego nowiu Księżyca jest sprzyjająca atmosfera do integracji cienia, do pogodzenia w sobie ciemnych stron męskiej i żeńskiej. Siła planet Jowisza w Strzelcu i Saturna w Koziorożcu daje oparcie w tym, co trudne.
Koniunkcja nowiu z Merkurym wskazuje na istotność rozmów, ustaleń, informacji. Ważne są przyszłościowe wizje, odpuszczenie tego, co przeszłe i zapoczątkowywanie tego, co chcesz zasiać. Nów Księżyca jest świetnym czasem do medytacji, do zadawania sobie pytań o to, czy i jakie rewolucyjne zmiany chcesz przeprowadzać w sobie.

Merkury w Rybach

Merkury, w tym samym tygodniu co nów Księżyca przechodzi do Ryb, znaku, w którym planecie trudniej jest komunikować, przekazywać informacje. W Rybach Merkury będzie wyjątkowo długo, bo gdy dojdzie do ostatniego znaku, zacznie się jego retrogradacja (ruch wsteczny). Planeta więc będzie poruszać się przez znak Ryb do 17 kwietnia.

Merkurego w Rybach, czyli np. sposób komunikowania się najłatwiej jest wyrażać poprzez sztukę, malowanie, muzykę, symbolikę.

Wieloznaczność, nawiązania do symboli, kojarzone ze znakiem Ryb nie sprawdzają się w konkretnej komunikacji, ale mogą świetnie sprawdzić się tam, gdzie potrzebna jest intuicja, wyjście poza konkrety i poza uporządkowanie szczegółów.

Ryby lubią chaos i wyobraźnię i takie cechy może przyjmować nasza komunikacja podczas wędrówki Merkurego przez znak Ryb.

Księżyc

Dokładny czas nowiu, czyli koniunkcji Księżyca ze Słońcem, w poniedziałek 4 lutego  o 22: 03.

W środę 6 lutego o 2 w nocy Księżyc przechodzi do Ryb. Księżyc jest jednym (razem z Wenus i Marsem) z władców troistości Ryb. Daje to planecie siłę z wędrówki poprzez dany znak zodiaku. Dobra atmosfera, zwłaszcza uczuciowa (Ryby to znak wodny) towarzysząca spotkaniom towarzyskim,  o charakterze artystycznym. Medytacje, wglądy i rozumienie pozornej przeciwstawności rzeczywistości to domena Księżyca w Rybach.

W piątek, 8 lutego o 15:33 Księżyca przechodzi do Barana, znaku kardynalnego, czyli zapoczątkowującego. Jest więcej energii do działań wymagających szybkości. Podczas wędrówki Księżyca przez Barana odczuwamy energię o charakterze zapału, gdy zapalamy się do jakiegoś pomysłu i zaczynamy działać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *