Pełnia Księżyca w Bliźniętach

Pełnia Księżyca w Bliźniętach w czwartek o 6:12.
Jakie energie planetarne dominują w tygodniu 9 – 15 grudnia 2019 roku?
Uważaj w bieżącym tygodniu na przedświąteczne zamieszanie, aby uniknąć pomyłek. Pomyłkom „sprzyja” aura planetarna.

W czwartek, podczas pełni Księżyca w Bliźniętach utworzy się Półkrzyż pełni z Neptunem-planetą, której energię nie jest łatwo wyrażać, a która najczęściej manifestuje się poprzez pomyłki, niejasności, ucieczkę w uzależnienia.

Horoskop.
Pełnia Księżyca w Bliźniętach, 12.12.2019, 6:12, Warszawa, horoskop przygotowałam w programie Urania.

pełnia Księżyca w Bliźniętach

Neptun sprzyja zachwytowi, podziwianiu sztuki, wszelkich artystycznych dzieł. Jako natchnienie dla artystów sprawdzi się w 100%. Kwadratury Neptuna do pełni działają w taki sposób, że zmuszają do działań. Może będzie to tworzenie własnych dzieł, np. własnoręcznie wykonanych prezentów?
Podczas pełni dobrze jest oddać się medytacjom, a podczas pełni z aktywnym Neptunem – tym bardziej.

Mizar, gwiazda stała

Gdy tworzy się napięcie figury planetarnej zwanej półkrzyżem, to pusty wierzchołek krzyża staje się punktem wrażliwym. Czyli znak Panny i jej szesnasty stopień, w którym znajduje się gwiazda stała Mizar.
Jest to gwiazda o naturze Saturna i Wenus. Następuje więc podkreślenie koniunkcji tych planet, która zadzieje się również w tym tygodniu.
Natura Saturna i Wenus może oznaczać sprawdzenie (Saturn) jak sobie radziliśmy z przyjemnościami (Wenus). Potrzebne są normy, ograniczenia w dziedzinie związanej z przyjemnością, miłością, sztuką – o tym ta pełnia Księżyca przypomina.

Merkury w Strzelcu

Merkury w Strzelcu znajdzie się w poniedziałek, 9 grudnia i będzie poruszał się przez ten znak do 29 grudnia br. Planeta informacji, komunikacji, sprzedaży i kupna przechodzi ze Skorpiona do Strzelca.

Czyli Merkury znajdzie się w znaku, w którym prawidłowe działanie planety jest osłabione. Znajduje się ona na tzw. wygnaniu.

Gdy Merkury jest w Strzelcu, to trudno o konkrety, a łatwo o robienie w dziedzinach Merkurego miliona rzeczy naraz. W rezultacie narażasz się na chaos i brak ukierunkowania energii  – to cechy Merkurego w Strzelcu. Uważaj więc na pomyłki w przedświątecznych transakcjach. Sprawdzaj szczegóły, domykaj do końca rozpoczęte sprawy.

Chaos kontrolowany

Aspekty planetarne tygodnia 9-15 grudnia można określić po części jako chaos kontrolowany. Kontroli, w tym kontroli nad wydatkami na przyjemności sprzyja bowiem koniunkcja Wenus z Saturnem i Plutonem, aspekty, które uściślają się odpowiednio – w środę i piątek.
Obiema koniunkcjami włada Saturn, planeta zmuszająca do odpowiedzialności i narzuceniu sobie dyscypliny, pewnego rygoru.
Mamy więc w aurze planetarnej, z jednej strony kwestie samodyscypliny, a z drugiej potrzebę chaosu. Najwięcej planet znajduje się w Koziorożcu i Strzelcu.
Może ciągnąć cię podczas tej pełni do rozmów, wyjaśnień, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaciemnią one jeszcze bardziej to, co chcesz wyjaśnić racjonalnie. Mogą się sprawdzić mniej racjonalne środki komunikacji – tam, gdzie są potrzebne.

Pełnia jako połowa cyklu Księżyca, z Neptunem w kwadraturach przypomina nam o najbliższym zaćmieniu Słońca, które czeka nas, 26 grudnia, podczas nowiu Księżyca.

Zaćmienia są o tyle silne, że – gdy w horoskopie urodzeniowym są w koniunkcji z ważnymi punktami horoskopu – to możesz je już teraz odczuwać, kilkanaście dni przed zaćmieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *