pełnia Księżyca w Byku
Tranzyty planet

Pełnia Księżyca w Byku

Pełnia Księżyca w Byku

Pełnia Księżyca to jeden z wielu aspektów jakie robią Księżyc ze Słońcem, tranzytując planety w horoskopie urodzeniowym.

Ale jednocześnie jest to tranzyt wyjątkowy. Wpisuje się w cykl księżycowy wyznaczany przez nowie (początki) i pełnie (kulminacje) Księżyca.

W horoskopach urodzeniowych Księżyc i Słońce pełnią wiele ról. Księżyc wyznacza archetypową matkę, sposoby, którymi lubimy dbać o siebie i czuć się zaopiekowanymi, w horoskopach mężczyzny Księżyc symbolizuje żonę.

Słońce, energia męska, symbol ojca w horoskopach dziennych – w horoskopie wskazuje sposoby na to, jak zwiększać swoją witalność, z czego czerpać energię życiową – sposoby indywidualne dla każdego, tak jak horoskop urodzeniowy jest indywidualny i jedyny w swoim rodzaju. Wskazuje na to, której dziedzinie życia przypisujemy królewskość i jak sam/a wyrażasz to, że jesteś dla siebie najważniejszą osobą w życiu.

Pełnia Księżyca, czyli opozycja między Słońcem a Księżycem, jest tranzytem, w czasie którego zdajemy sobie mocniej niż zwykle sprawę z tego, co się dzieje wewnątrz nas.

To zazwyczaj czas zwiększonej aktywności psychofizycznej.

Opozycja między Słońcem a Księżycem, aspekt wprowadzający napięcia między tym, co wyrażają planety, pokazuje symboliczną opozycję między tym, co męskie, a tym, co kobiece.
Opozycję między pierwiastkiem męskim a żeńskim zaobserwujesz szczególnie w dziedzinie życia, wskazanej przez domy horoskopu urodzeniowego tranzytowane przez Słońce i Księżyc.

Horoskop pełni Księżyca (tylko ekliptyka) w programie Urania.

24 października 2018, 18:45

pełnia Księżyca w Byku

 

Pełnia ta wyznacza połowę cyklu księżycowego, zainicjowanego nowiem Księżyca w Wadze, w kwadraturze do Plutona (9 października), wzywającym do transformacji relacji.

Horoskop Pełni Księżyca

Ta pełnia Księżyca odnosi się do czegoś stałego w Twoim życiu i jest zarazem wskazaniem na nowe.

W znakach stałych są Światła, Księżyc w ziemskim Byku, Słońce w wodnym Skorpionie i są aspektowane koniunkcjami przez Urana (Księżyc) oraz Wenus (Słońce).
Jako część cyklu księżycowego, pełnia Księżyca w Byku porusza na poziomie uniwersalnym oprócz tematów “gromadzenie i przyjmowanie”, “nasz dobrobyt i wasz dobrobyt”, również tematy związane z partnerstwem, tym, co kobiece i męskie. Słońce jest władane przez Marsa, Księżyc przez Wenus i Wenus znajduje się w koniunkcji ze Słońcem.

Pełnia Księżyca może poruszyć sprawy związane z przeszłością, odnieść się do karmy, czyli przyczyn i skutków naszych działań. Opozycja Księżyca i Słońca wpisuje się bowiem kwadraturami (aspekty nieharmonijne) między naturalną opozycję Węzłów Księżycowych.

Światła wspiera  Saturn w Koziorożcu, poprzez aspekty: trygonu z Księżycem oraz sekstylu do Słońca. Saturn jest silny, bo znajduje się w Koziorożcu, czyli w swoim domicylu i jest dyspozytorem końcowym wszystkich planet i Węzłów Księżycowych.

Księżyc w pełni w znaku Byka, który dla symboli reprezentowanych przez Księżyc, między innymi poczucia bezpieczeństwa, opieki, żywicielki, żony jest bardzo dobrym położeniem wskazujących na stabilność i sytość.

Uran w horoskopie pełni Księżyca

Uran w koniunkcji z Księżycem wprowadza energie dystansu, pewnej rewolucji w tym, co stałe, kwestionowania zastanego porządku. Nagłe rewolucyjne zmiany o charakterze Urana napotykasz wtedy, gdy sam/a za swoje rewolucje życiowe się nie weźmiesz. Dobrze jest więc skorzystać z aury planetarnej i zrobić coś rewolucyjnego w swoim życiu, szczególnie w dziedzinie wskazanej przez dom horoskopu Urana tranzytującego (jego aktualnej pozycji) oraz Urana urodzeniowego. Energia Urana potrafi wywrócić status quo, ale żeby były to zmiany stałe, potrzebna jest wspierająca energia Saturna, która w horoskopie tej pełni Księżyca ma miejsce.

Uran z Księżycem są w opozycji do Wenus ze Słońcem, więc czas tej pełni może przynieść niespodzianki w sferze relacji. Wenus jest teraz osłabiona poprzez swoją pozycję, ale zaraz po pełni Księżyca znajdzie się w bardzo wzmacniającym położeniu, ścisłej koniunkcji ze Słońcem, zwanej pozycją „w sercu Słońca”. Czas wzmocnienia Wenus, więc zarazem wszystkiego, co symbolizuje ta planeta – i w ujęciu uniwersalnym (miłość, harmonię, towarzyskość, partnerstwo, sojusze, piękno, sztukę) i w ujęciu osobistym (dziedziny życia, które w horoskopie urodzeniowym są wskazane poprzez domy horoskopu władane przez Wenus) to czas 26 października, od południa do godziny 20:30. Ścisła koniunkcja 26 października o 16:16.

Wtedy Wenus jest wzmocniona i może nastawić się na przyjmowanie energii od planet, które aspektuje.

Szczególnie przydatne jest wzmocnienie Wenus, w czasie, gdy porusza się ona ruchem wstecznym (jest w retrogradacji) przez znak Skorpiona. Aura planetarna wszystkich opisanych tu planet oddziałuje i na osoby mające akurat tranzyty do swoich planet urodzeniowych i na osoby, które tych tranzytów obecnie nie mają. Jeśli tranzyt porusza energię w Twoim horoskopie, to dzieje się wtedy więcej i z pewnością czujesz, że w takim czasie masz większy dostęp do energii symbolizowanej przez dany tranzyt.

Szczegółowe informacje ode mnie uzyskasz  na konsultacji astrologicznej .

 

2 komentarze

  • Paulina

    Co w przypadku gdy pełnia wypada na Natalnym Saturnie 1 stopień Byka w drugim domu? Jedyny aspekt tego Saturna do luźny trygon do natalnego księżyca w kozierożcu 8 stopnień?

  • Anna Orlik

    Podkreślone w życiu to, co oznaczają w Pani horoskopie domy 2 i 8 oraz planety, o których Pani wspomina oraz dom władany przez Saturna. Trzeba cały horoskop przeanalizować, szczególnie teraźniejsze tranzyty Saturna i Urana do natalnych Saturna i Księżyca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *