pełnia Księżyca w Pannie
Tranzyty planet

Pełnia Księżyca w Pannie, prognoza astrologiczna

Pełnia Księżyca w Pannie,  prognoza astrologiczna na czas pełni Księżyca w Pannie i wejścia Słońca do Ryb, 18-24 lutego 2019 r.

Jaka jest w tym tygodniu aura energetyczna, najważniejsze astrologiczne aspekty między planetami? Energia planet, znaków, po których się poruszają, aspektów, jakie tworzą ma wpływ na wszystkich, ale na każdego w indywidualny sposób, w dopasowaniu do osobistego horoskopu urodzeniowego.

Aspekty, które tworzy Księżyc z dowolną planetą są odczuwalne do kilku-kilkunastu godzin.
Pozostałe aspekty są odczuwane od kilku dni do kilku tygodni i miesięcy (między planetami wolnobieżnymi).

Tydzień 18-24 lutego to tydzień pod znakiem pełni Księżyca w Pannie, wejścia Słońca do Ryb oraz uściśleń wielu aspektów planet osobistych z planetami wolnobieżnymi, pokoleniowymi i społecznymi.

Więc otrzymamy szerszą perspektywę widzenia tego, co do tej pory i tego, co przed nami.

Pełnia Księżyca działa zawsze jako pewna sposobność do zwiększenia swojej świadomości, poszerzenia horyzontów, integracji dwóch, przeciwstawnych punktów widzenia.

W tym tygodniu Słońce wejdzie do Ryb, znaku, który daje energię, aby świadomie spiąć wszystkie swoje doświadczenia w całość. Pozorne sprzeczności w Rybach integrują się jako jakość zmienna i wodna. To, co odczuwamy ma znaczenie i wpływa na korzystanie w pełni ze swojej witalności, sił życiowych.

Aspekty planet osobistych z wolnobieżnymi

Szerszemu oglądowi osobistych kwestii życiowych sprzyjają aspekty, Słońca, Wenus i Merkurego z Saturnem, Jowiszem i planetami wolnobieżnymi: Neptunem, Plutonem, Uranem.

Dostaniemy od tych planet pokoleniowych dar przemian, wglądów i zrobienia gruntu pod ważne, życiowe decyzje.

Uściślą się w tygodniu 18-24 lutego, prócz pełni Księżyca, takie najważniejsze aspekty:

Koniunkcja Wenus z Saturnem
Sekstyl Słońca z Uranem
Koniunkcja Merkurego z Neptunem
Sekstyl Merkurego z Saturnem
Kwadratura Merkurego z Jowiszem
Sekstyl Merkurego z Plutonem
Koniunkcja Wenus z Plutonem.

W opisie poniżej znajdziesz dni uściśleń aspektów.

W czasie uściśleń aspektów (szczegółowy ich opis znajdziesz na moim fanpagu Yesastrova w tym tygodniu) nasza komunikacja (Merkury), relacje, związki z ludźmi, (Wenus), energia życiowa (Słońce) zyskują świadomość ograniczeń, uściślenie nieścisłości (Saturn), odkrycie niepasujących elementów (Uran), intuicję (Neptun), świadomość co jest otwierające (Jowisz), siłę do gruntownej przemiany (Pluton).

Pełnia Księżyca w Pannie

We wtorek o godz. 16:53, w 1 stopniu Panny, pełnia Księżyca w Pannie, Słońce jest w opozycyjnym znaku Ryb.

Horoskop pełni Księżyca, 19.02.2019, godz. 16:53, Warszawa, program astrologiczny: Urania.

pełnia Księżyca w Pannie

 

Pełnia porusza kwestie początków (w początkowym pierwszym stopniu) i początków zmian (znaki zmienne), Księżyc jest w 1 stopniu Panny w koniunkcji z istotną gwiazdą stałą Regulus.
Takie połączenie daje naszej zdolności do przeżywania emocji, które w Pannie nastawione jest na szczegóły i codzienność, cech gwiazdy Regulus.

Czas pełni, gdy emocje, Księżyc dla poczucia bezpieczeństwa pragną skupienia się na szczegółach (archetyp znaku Panny), a energię życiową (Słońce) daje wyjście poza szczegóły i zobaczenie ponadzmysłowo całości jako miejsca na chaos (archetyp Ryb).

Gwiazda stała Regulus

Gwiazda Regulus jest królewską gwiazdą o naturze Marsa i Jowisza. Oznacza esencję znaku Lwa, serce Lwa, waleczność, oddanie za większą sprawę. Robienie czegoś, co trzeba zrobić, co jest dyktowane sercem, nie zważając na osobiste korzyści.

Ponieważ pełnia Księżyca jest na Regulusie, gdy Księżyc jest w koniunkcji z tą gwiazdą stałą, a Słońce w opozycji, to wskazuje na bardziej dynamiczne energie pełni, niż wynika ona ze znaków Panny i Ryb.

Poruszone, w sposób nagły są kwestie związane z życiowymi dużymi celami, z czymś większym niż codzienność, z czymś znaczącym. Mars aspektuje pełnię a Uran aspektował Księżyc i Słońce zanim przeszły do Panny, tego dnia, co pełnia.

Księżyc w Pannie zyska śmiałość, brawurę, nastawienie na duże cele, nastawienie na zwycięstwo czyli cechy sprzeczne z energią Księżyca w Pannie, koncentrującego się na obowiązkach, skromności, ulepszaniu.

Najważniejsze hasło pełni Księżyca w koniunkcji z Regulusem to „siła ducha”.

Czas kiedy, nawet, gdy nie myślałeś/łaś wcześniej o temacie siły ducha, to w czasie tej pełni się z nim skonfrontujesz. Z tematem siły ducha i duchowości.

Tydzień 18-24 lutego to wyjątkowy tydzień dla osób mających w horoskopie urodzeniowym Ascendent, Descendent, MC, IC, Słońce, Księżyc, planetę władającą Ascendentem na początku znaków Panny i Ryb.

Aspekty i zmiany znaków, daty uściśleń

Poniedziałek, 18 lutego
Koniunkcja Wenus z Saturnem
Sekstyl Słońca z Uranem

Wtorek, 19 lutego
Koniunkcja Merkurego z Neptunem
Wejście Słońca do Ryb, kilka minut po północy
Księżyc przechodzi do Panny
Pełnia Księżyca w Pannie o 16:53, w 1 stopniu

Środa, 20 lutego
Sekstyl Merkurego z Saturnem

Czwartek, 21 lutego
Księżyc przechodzi do Wagi

Piątek, 22 lutego
Kwadratura Merkurego z Jowiszem

Sobota, 23 lutego
Sekstyl Merkurego z Plutonem
Koniunkcja Wenus z Plutonem
Księżyc przechodzi do Skorpiona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *