pełnia Księżyca w Wadze
Tranzyty planet

Pełnia Księżyca w Wadze

Pełnia Księżyca w Wadze, w sobotę 31 marca, o godz. 14:36.

Pełnia Księżyca w Wadze – czas tej pełni Księżyca może nam ukazać przeszkody,

które stoją przed osiągnięciem szczęśliwego związku lub przed polepszeniem jakości obecnego związku.

Horoskop tej pełni pokazuje dołączanie retrogradującego Merkurego, zbliżającego się do Słońca, do opozycji energii między Księżycem w Wadze a Słońcem w Baranie. Koniunkcja Marsa z Saturnem tworzy z pełnią kwadratury, powstaje figura planetarna Półkrzyż.
Znak Wagi jest symbolem związków, znak Barana to symbol własnej osoby, własnego “ja”.

Związek dwóch osób, aby był odczuwany jako szczęśliwy przez obydwojga partnerów, wymaga od ludzi indywidualnych zmian, dostosowywania się partnerów do siebie i przede wszystkim najszczerszej chęci bycia razem.
Gdy pojawia się taka chęć, wtedy gry, w które grają ludzie przestają być potrzebne, partnerzy widzą się takimi jakimi są i chcą zmieniać się na lepsze. 
Zmieniamy się wszyscy, ciągle, możemy więc wybrać, aby była to zmiana na lepsze.

Pełnia Księżyca w Wadze podkreśla kardynalne, zaczynające jakości. Baran-Waga to znaki dzienne i męskie. Zorientowanie na działanie, na zapoczątkowywanie, na konfrontację siebie w opozycji z partnerem, potrzeba harmonii uczuć, poczucia estetyki i piękna – podczas tej pełni Księżyca mogą do nas dotrzeć w większym stopniu niż zwykle.

Półkrzyż, czyli kwadratura Księżyca w Wadze i Słońca w Baranie do Marsa z Saturnem w Koziorożcu tworzy napięcia o charakterze ja-ty kontra X dom, kariera, napięcia uczucia-świadomość kontra ograniczenia, brak pełni uczuć i agresja, napięcia matka-ojciec kontra męskość, dojrzałość.

Rozwiązaniem Półkrzyża, konfiguracji planetarnej podczas pełni Księżyca jest opozycyjny do Koziorożca znak Raka (7-8 stopień). Wskazówką jest więc uporządkowanie spraw rodzinnych, pozwolenie sobie na uczucia w gronie najbliższych, działania uwzględniające uczucia innych i swoje, zagłębienie się w historię, w przeszłość, czemu sprzyjają retrogradacja Merkurego i Jowisza.

Mocno energetyczna będzie ta pełnia Księżyca, szczególnie odczuwalna 2 dni przed pełnią i 2 dni po pełni, najsilniej gdy Księżyc będzie w Wadze (od piątku 19:51 do poniedziałku 0:57).

Kluczem do zadziałania pełni Księżyca w Wadze na polu osobistym jest własny horoskop, umiejscowienie w domach horoskopu tranzytujących planet i ich interakcja z planetami w horoskopie urodzeniowym.

Księżyc w Wadze w opozycji do Słońca w Baranie pomogą uzmysłowić nam, co sprawia, że się wahamy i nie działamy lub działamy bez wahania.

Waga jest symbolem biesiad. Saturn w kwadraturze do Księżyca w Wadze jest symbolem wstrzemięźliwości w biesiadowaniu.
Księżyc jest w koniunkcji z gwiazdą stałą Vindemiatrix o naturze Saturna i Merkurego. Merkury, w koniunkcji ze Słońcem i w kwadraturze do Marsa i Saturna jest spalony i w retrogradacji, osłabiony. Cokolwiek chcesz ważnego zakomunikować w tych dniach, poczekaj do pozycji Merkurego Cazimi, czyli w sercu Słońca, ścisłej koniunkcji, która nastąpi 1 kwietnia, dzień po pełni Księżyca.

Koniunkcja Księżyca z Vindemiatrix może pomóc w odkryciu fałszerstw, oszustw, pomóc wyzwolić się ze związków, które „umarły”, ale energetycznie czujemy nici powiązania z byłym partnerem. Vindemiatrix jest symbolem kobiety opuszczonej przez męża, wdowy. Odczuwanie gwiazdy Vindemiatrix poprzez Księżyc w Wadze, władanej przez Wenus symbolizuje samotną kobietę.

Koniunkcja Marsa z Saturnem przypomina o konsekwencji działań. Za wszelkie skutki własnych działań podejmujemy odpowiedzialność. Działania okrojone do najbardziej istotnych, kierowanie energii na pojedyncze kwestie, pozwolą odnieść korzyści z tej konfiguracji planetarnej.

Chociaż taka konfiguracja z Półkrzyżem nie skłania do okazywania uczuć, to dotarcie do uczuć pomoże rozładować napięcia. Warto pozwolić, aby rozładowanie Półkrzyża w znaku Raka wniosło zrozumienie własnych uczuć i zrozumienie uczuć innych.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *