Pełnia Księżyca w Rybach 14 września

W sobotę czeka nas pełnia Księżyca w Rybach, z dużą dozą zmiennej energii.
Pełnia zmian obfituje w planety zaangażowane aspektami w opozycję między Księżycem w Rybach a Słońcem w Pannie, czyli w znakach zmiennych.
Pełnia ma miejsce 14 września o godz. 6:32 w 22 stopniu Ryb (dokładnie 21 stopni i 5 minut kątowych).
Obfitość planet daje więc mocniejszy wydźwięk pełni, który możesz wykorzystać, podchodząc świadomie do pełni umiejscowionej w konkretnym obszarze swojego horoskopu.
Świadomie, czyli wiedząc jakie obszary w horoskopie urodzeniowym, osobistym pełnia aktywuje oraz znając symbolikę znaków i planet zaangażowanych w pełnię.

Pełnia zmian

Jest to pełnia zmian.
Słońce i Księżyc są w opozycji w znakach zmiennych, czyli energia jest ukierunkowana na dążenie do zmian. Tym, co nam teraz daje energię, to planowanie zmian, podążanie za zmianami, zdanie sobie sprawy z konieczności określonych życiowych zmian.
Jakie to mogą być zmiany? Różne, widoczne w horoskopie urodzeniowym.
Paradoksalnie, jeśli do tej pory nie było dużo stałości w twym życiu, to podczas pełni możesz zdać sobie sprawę, że czas to zmienić. Możesz sobie powiedzieć: „czas na zmianę, czyli na więcej stałości w moim życiu”.

Więc zmiany są dla każdego indywidualne, tak jak indywidualny jest horoskop urodzeniowy.
Jest to czas zdania sobie sprawy z własnych ograniczeń. Energię w czasie pełni podkręca Jowisz w kwadraturze do pełni. Saturn i Pluton natomiast dają trygonem i sekstylem ugruntowanie i siły do zmian, jakich pragną znaki zmienne, Panna i Ryby.

Jest to czas zdania sobie sprawy z tego jakich zmian potrzebujesz, czy idziesz w dobrym kierunku, czy potrafisz dostosować się do tego, co jest pewne w życiu, czyli do zmian.

Horoskop pełni, 14.09.2019, godz. 6:32, Warszawa, program Urania.

pełnia zmian

Księżyc w Rybach

W pełnię są zaangażowane wszystkie planety osobiste oraz planety społeczne (Jowisz i Saturn) i transsaturnicze (Neptun i Pluton). Czyli niemal wszystkie najważniejsze (prócz Urana) planety, które bierzemy pod uwagę w analizie horoskopu. Gdy rozszerzymy elementy horoskopu o inne obiekty, to w koniunkcję Księżyca z Neptunem jest też zaangażowana Lilith.
Możemy przeżywać trudną konfrontację z rzeczywistością. Trudną wtedy, gdy pojawi się chęć emocjonalnej ucieczki, którą wskazuje koniunkcja Księżyca z Neptunem w Rybach, w opozycji do planet w znaku ziemskiej Panny.

Księżyc w Rybach to sporo emocji. W koniunkcji z Neptunem to ogrom emocji, często nawet niejasnych dla osoby odczuwającej. Przy takim aspekcie może pojawiać się chęć ucieczki w alkohol, używki.
Jeśli potrafisz oprzeć się chęci eskapizmu, w alkohol, używki, iluzje, to możesz z tej aury wziąć dużo potrzebnego, coś, co możesz wykorzystać w życiu codziennym, w opozycyjnej energii znaku Panny.
Neptun bez przysłowiowej mgły iluzji, jest bramą do spraw niewidzialnych, do większej ilości wymiarów, jakie znamy.
Dostosowując się do energii tej pełni Księżyca, możesz wykorzystać mistykę znaku Ryb do czegoś, co jest przydatne i blisko ziemi, spraw codziennych.
Położona blisko Neptuna Lilith jest symbolem kobiety samotnej, kobiety odrzucającej konwenanse i biorącej energię z kontaktu z przyrodą, z Ziemią.
Jako, że pierwiastek żeński wszyscy w sobie nosimy, to też czas na tematy związane z traktowaniem Ziemi, czuciem się częścią żywiącej nas Ziemi.
Gdy widzę w horoskopie Lilith, to pojawia się obraz kobiety wędrującej samotnie przez las, stapiającej się z przyrodą. Taka chęć może się pojawić, jako dobry sposób na ugruntowanie emocji silnie umocowanych w wodnym znaku Ryb.
Silnie, bo poprzez koniunkcję z Neptunem, planetą związaną z Rybami, z tym, co głęboko nieświadome.

Słońce i gwiazda stała Denebola

Pełnia zmian angażuje gwiazdę stałą Denebola. Słońce podczas pełni położone jest w 21 stopniu Panny, blisko Denebola, gwiazdy położonej w gwiazdozbiorze Lwa, na ogonie Lwa.
Według Ptolemeusza, Denebola ma naturę Saturna i Wenus. Taką więc naturę na czas pełni przybiera Słońce, będące w opozycji do Księżyca.
Słońce dostaje od gwiazdy stałej charakter Denebola. Każdy obiekt horoskopu można określić jako dający nagrodę, gdy spełni się określone warunki. Nawet malefik może dać profity, podobnie benefik daje profity, ale pod pewnym warunkiem.
Czyli można porównać każdy obiekt do dającego określone jakości Jowisza i przestrzegającego zasad Saturna.
Denebola opowiada historię o takich profitach jak: odwaga, szlachetność, szczodrość, zajmowanie się innymi, opanowanie.
Tego teraz potrzebuje Słońce, siły witalne, w koniunkcji z Denebola.
Natomiast warunkiem jest unikanie złości, osądzania, publicznych żali i ogólnie żalu – bo to oddala od benefitów gwiazdy Denebola.

Półkrzyż i rozwiązanie konfliktu tej figury planetarnej

Tworzy się znacząca figura planetarna (z orbą 5 stopni), czyli Półkrzyż, w który zaangażowane są Słońce i Księżyc, wszystkie pozostałe planety osobiste (Merkury, Wenus, Mars), Neptun, Saturn, Pluton oraz Jowisz w kwadraturach, do Słońca i Księżyca i wymienionych wszystkich planet.
Co ciekawe, Jowisz jest poprzez aspekt zwany antiscion w koniunkcji z odbiciem lustrzanym Saturna (antiscion). Czyli jest to ukryty aspekt koniunkcji między Jowiszem a Saturnem. Aspekty antiscia nie dają widocznych efektów, ich efekty są albo wewnętrzne, czyli niewidoczne albo widoczne, ale ukryte.
Czyli de facto Półkrzyż jest z Jowiszem, ale i z Saturnem poprzez antiscion..

Jowisz w kwadraturach do opozycji Słońca i Księżyca daje rozdarcie z powodów nadmiernie jowiszowych.
Może to być chęć ekspansji, pieniądze, dzieci – cokolwiek, co symbolizuje Jowisz w astrologii.
Generalnie, nawet trudne figury planetarne, jak np. Półkrzyż – gdy bierze w nich udział silna planeta beneficzna – to nie są takie trudne. Łagodniej można sobie poradzić z nieharmonijną energią.
Jowisz jest w swoim znaku, czyli w swoim domicylu jest planetą silną.
Oznacza to, że jeśli planeta jest silna, łatwiej jest z Półkrzyża wyciągnąć to, co potrzebne, co najlepsze.
Saturn w koniunkcji poprzez antiscion daje jednoczesne sprawdzenie naszej chęci ekspansji, daje ukryty hamulec saturnowy do widocznych jowiszowych chęci wzrastania.
Kluczem jest więc powściągliwość związana z cechami Panny. Natomiast rozwiązanie energii Półkrzyża jest w znaku opozycyjnym do Jowisza znajdującym się w Strzelcu, czyli w Bliźniętach.
Wszelkie konflikty pojawiające się w czasie pełni, najlepiej jest rozwiązać poprzez rozmowy, komunikację, przekazywanie i zdobywanie informacji.
Pozwala to rozproszyć nieharmonijną energię Półkrzyża, czyli zachować równowagę.

Zmiany w aurze astrologicznej

W dniu pełni Wenus i Merkury zmieniają znaki.
Wenus po pełni przechodzi do znaku Wagi. Czyli wreszcie dla tej planety nastaje czas wzmocnienia, doładowania, bycia w tzw. swoim domicylu.
Tym samym czas sprzyja rzeczom powiązanym z planetą Wenus (miłość, uprzejmość, dążenie do harmonii, bycie zadowolonym wtedy, gdy druga strona jest zadowolona, dążenie do dobrych relacji).
Wenus w Wadze jest od 14 września do 8 października.

Merkury z kolei po pełni przechodzi ze swojego znaku, w którym jest silny, do znaku Wagi. W Wadze czuje się całkiem OK, ponieważ jest w tym znaku jednym z władców tzw. troistości (żywiołu).
Komunikacja staje się bardziej nastawiona na tworzenie relacji, na rozmówcę, a mniej na szczegóły. Merkury w Wadze jest od 14 września do 3 października.

Pełnia zmian jako przeciwstawne energie

Symbolicznie można tę pełnię porównać jako opozycję między uporządkowaniem a chaosem.
Panna jest znakiem, w którym jest potrzeba dokładnego i sceptycznego podejścia do spraw życiowych.
Ryby są znakiem, który potrzebuje śnić na jawie, wyjść poza dualizm, przekroczyć logikę.
Jest to też więc opozycja między logicznym podejściem do życia a podejściem negującym logikę.
Panna – Ryby to opozycja między zorientowaniem na codzienne obowiązki, zdrowy tryb życia, podejście praktyczne do życia, a oddawanie się marzeniom, światom stworzonym w wyobraźni i podejściem magicznym do życia codziennego.

Dodaj szczyptę energii przeciwnej do spraw pokazanych przez horoskop osobisty, czyli energię porządku do sektora w znaku Ryb i chaosu, artyzmu do sektora horoskopu w znaku Panny – wtedy więcej weźmiesz z energii opozycji między tymi jakościami.

Co łączy te znaki, prócz jakości zmiennej? Oba znaki są ukierunkowane na pomaganie innym. Chociaż z różnych przyczyn, to oba mają taki sam cel. Jest nim połączenie z innymi poprzez pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *