Planeta w swoim znaku – jak oddziałuje na ludzi i dlaczego w inny sposób.

Planeta w swoim znaku, czyli w swoim władztwie oznacza planetę w znaku, którym włada (w terminologii astrologicznej, planeta w swoim domicylu, czyli w swoim domu).

Jaka jest definicja planet w astrologii? Planeta jest energią i poprzez swój ruch, aspekty jakie tworzy, zarazem nośnikiem tej energii. Każda z planet ma swoje – w odbiorze ludzi – jasne i ciemne cechy.
Czyli cechy, które chętnie przyjmiemy oraz takie, które są problematyczne, więc mamy motywację, żeby coś zmieniać w swoim życiu.

Na przykład Saturn może oznaczać odpowiedzialność i trwałość, ale może oznaczać blokady i ograniczenia w swoim rozwoju, jako potrzebie każdego człowieka.

Wenus może oznaczać piękno i harmonię, ale może oznaczać też nadmiar przyjemności utrudniający rozwój.

Planety przyjmują cechy znaku, w którym się znajdują, jednocześnie wyrażając swoje właściwości. Gdy planeta jest w swoim znaku, na przykład Jowisz w Strzelcu, to swoje właściwości, atrybuty wyraża łatwiej i pełniej. Ma bowiem wsparcie energii znaku, w którym się znajduje. Nie musi marnować części energii na dostosowywanie się do obcego znaku, co można porównać z pozycją planety na wygnaniu, czyli w znaku przeciwnym do swojego władztwa.
W horoskopie symbolem wygnania planety jest aspekt 180 stopni, opozycja do swojego znaku. Znak, jakim włada planeta jest jej naturalnym środowiskiem, takim, w którym jest jej najlepiej i w największym stopniu może realizować swoją misję.

Energię planet można porównać do misji.

Gdy nie znasz swojego horoskopu, jest wtedy tajną misją. Gdy znasz swój horoskop, misji planet możesz sprzyjać, co przekłada się zarazem na sprzyjanie sobie.

Znak władania dla konkretnej planety jest zarazem znakiem wygnania dla innej planety. Na przykład Saturn w Koziorożcu czuje się dobrze, bo znak odpowiada jego cechom, ale Księżyc w Koziorożcu nie może pokazywać swoich cech. Planeta wtedy traci część energii na rodzaj walki z niesprzyjającym środowiskiem. W przypadku Księżyca w Koziorożcu można porównać jego sytuację do hodowli roślin na skale, bez wody. Potrzeba wtedy dużo uporu i cierpliwości, czekania na deszcz lub szukania wody w szczelinie skalnej. Czyli więcej czasu, żeby dojść do tego, co posiada naturalnie Księżyc w Raku, czyli w swoim znaku, mianowicie wodę potrzebną do hodowli rośliny.

Planety w swoich znakach sprzyjają więc najbardziej wszystkiemu, na co oddziałują. Są silne, ich natura ma wtedy 100% energii, żeby działały zgodnie ze swoją naturą. W astrologii mówi się wtedy o tym, że planeta jest pod swoim własnym władaniem, czyli ma pełen komfort działania w zgodzie ze sobą.

Horoskop urodzeniowy, elekcyjny, sygnifikatory w horoskopie horarnym, są tym silniejsze, im więcej planet jest w swoich znakach.

Możesz odnieść te zasady również do tranzytów i prognoz astrologicznych.

Jest znacząca różnica, gdy działa na nas energia planety w swoim znaku niż gdy działa energia planety w znaku jej upadku, czy wygnania.

W największym stopniu takie oddziaływanie ma zastosowanie przy tranzytach, czyli gdy planeta tworzy aspekt z osią, planetą w horoskopie urodzeniowym. Sprawdza się też to działanie przy bieżącym położeniu planet, nawet gdy nie tworzą one aspektu z horoskopem urodzeniowym. Działają wtedy jako cechy aury, pogody astrologicznej, w zależności od szybkości ruchu planety – aury dnia, tygodnia, miesiąca, czy nawet lat. Może to być niezauważalne, poza Twoją percepcją, ale jest zawsze działające.

Obecnie mamy aż 4 planety w swoich znakach, czyli w swoim władztwie.

Energie wyrażane przez te planety są silniejsze, klarowniejsze, dzięki temu łatwiej jest wdrażać w życiu wszystko to, co wiąże się z tymi planetami.

W swoim władztwie są obecnie:

Wenus w Wadze, Jowisz w Strzelcu, Saturn w Koziorożcu i Neptun w Rybach.

Jako planeta najszybsza z wymienionych, Wenus w swoim władztwie będzie przebywać do 2 grudnia bieżącego roku, dając energię zasilającą tematy przyjemności, kontaktów, miłości.

Jowisz w znaku, w którym mu łatwo i wygodnie przejawiać swoje cechy, czyli w Strzelcu jest do 2 grudnia 2019 roku. Łatwiej jest o wszelkie jowiszowe atrybuty: optymizm, otwarcie na rozwój, zaawansowaną naukę.

Saturn w Koziorożcu, znaku, w którym łatwo mu wyrażać odpowiedzialność i tworzyć asertywne granice, jest od grudnia 2017 roku do 22 marca 2020, po czym wchodzi do Wodnika, znaku również dającego mu siłę, a następnie, w lipcu 2020 ruchem wstecznym cofa się na pół roku do Koziorożca.

Neptun w Rybach, do którego energii w swoim znaku już się przyzwyczailiśmy (podobnie jak do Saturna w Koziorożcu), bo jest w znaku Ryb od kwietnia 2011 i będzie miał wsparcie swojego domicylu do marca 2025 roku – w skali globalnej może dawać łatwiejszy dostęp do klarownej mistyki i radzenia sobie z uzależnieniami.

W najbliższym czasie silne energie Marsa, czyli konfrontacji, współzawodnictwa, bojowości, są dostępne od 1 stycznia do 14 lutego 2019 roku, gdy Mars będzie poruszał się przez znak swojego władania, Barana.

Czy to znaczy, że planety poza swoim władztwem nie są korzystnie położone? Działają inaczej, czasem bardzo silnie, gdy tworzą korzystny aspekt. Położenie planety w każdym znaku jest potrzebne, tak jak potrzebny jest zarówno dzień, jak i noc, lato, jak i zima.
W astrologii kluczem do tego, żeby z niej korzystać, jest dostosowywanie się, pójście za flow, który i tak odczuwamy, za flow energii planetarnych. Dostosowanie się do energii własnego horoskopu – co jest jak robienie rzeczy najbardziej zgodnych ze sobą i zarazem sprzyjających oraz dostosowywanie się do energii tranzytów – co jest jak korzystanie z prognozy pogody i dostosowanie ubioru do odczuwalnej temperatury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *