prognoza astrologiczna
Tranzyty planet

Prognoza astrologiczna na 14-20 stycznia 2019

Prognoza astrologiczna, czyli aura energetyczna, najważniejsze astrologiczne aspekty mające wpływ na wszystkich.

Od tego tygodnia zmieniam trochę sposób prezentowania prognozy tygodniowej, tak, aby lepiej Ci się z niej korzystało.
Dokładne daty uściśleń aspektów znajdziesz pod tekstem na temat ich działania.
Pamiętaj, że aspekty, które tworzy Księżyc z dowolną planetą są odczuwalne do kilkunastu godzin.
Pozostałe aspekty są odczuwane od kilku dni do kilku tygodni. Daty ich uściśleń to z reguły ich najmocniejsze oddziaływanie.

Tydzień 14-20 stycznia to czas przed zaćmieniem Księżyca, które nastąpi 21 stycznia. Jesteśmy teraz w okresie między zaćmieniami.
6 stycznia mieliśmy częściowe zaćmienie Słońca, a 21 stycznia całkowite zaćmienie Księżyca, czyli pełnię Księżyca w Lwie w pobliżu węzłów księżycowych.
Kolejna seria zaćmień za pół roku.
O tej z 21 stycznia przeczytasz w kolejnej prognozie.
A w bieżącym tygodniu możesz czuć oddziaływanie tej pełni Księżyca z zaćmieniem Księżyca, szczególnie, gdy planety są w aspektach do Twojego horoskopu.
Zaćmienia mogą być beneficzne, o ile potrafisz zachować spokój umysłu w każdej sytuacji.

Jest to tydzień z energią zmian w sposobie komunikacji, za sprawą koniunkcji Merkurego z Plutonem oraz aplikacyjnej (uściślenie w kolejnym tygodniu) koniunkcji Merkurego z Węzłem Księżycowym Południowym.
Coś z przeszłości pomoże Ci w dokonaniu przemiany w porozumiewaniu się i wszelkich kwestii związanych z Merkurym.(wiedza, bliskie podróże, transakcje, przekazywanie informacji, rozmowy).

Możesz pozyskać informacje, które pomogą Ci w przebudowywaniu struktur i budowaniu nowego, cokolwiek budujesz (koniunkcja w znaku Koziorożca).

Pierwsza kwadra Księżyca

W poniedziałek pierwsza kwadra Księżyca, czyli kwadratura między Księżycem w Baranie a Słońcem w Koziorożcu.
Księżyc uruchamia tym samym powiązanie między Słońcem a Plutonem (koniunkcja).
Świadomość władzy, nakierowanie się na gruntowne i stopniowe przemiany są w napięciu do podświadomej chęci szybkich działań i szybkich efektów.
Otwarcie się na niestandardowe pomysły i rozwiązania problemów przynosi skutek, bowiem Księżyc zbliża się jednocześnie do Urana (koniunkcja) a Słońce tworzy do Urana kwadraturę.

Uściślenie koniunkcji Księżyca z Uranem nastąpi w poniedziałek, po południu.
Podświadomość zasygnalizuje Ci, co dobrze jest zmienić, abyś mógł/mogła świadomie dokonać zmian, przed kwadraturą Słońca z Uranem (uściślenie 19 stycznia).
Jest to aspekt pokazujący na genialność, rozwiązania o cechach geniuszu. Cały tydzień jest w takiej aurze, wykorzystuj tę energię.

Uran i kwadratura Urana ze Słońcem

Uran po okresie stacjonarności powoli przyspiesza.
Do początku marca 2019 jest w znaku Barana.
W bieżącym tygodniu utworzy się kwadratura między Słońcem a Uranem. Aspekt jest odczuwalny praktycznie cały bieżący tydzień i kolejny.
Wykorzystaj ten czas do wzrostu samoświadomości.
Masz wręcz taki osobisty obowiązek 
Gdy podejdziesz do kwestii poszerzania swojej świadomości jak do obowiązku, celu życiowego (Słońce w obowiązkowym znaku Koziorożca), to otrzymasz od Urana w Baranie podarunek w postaci tzw. aha moments, czyli chwil, gdy uświadamiasz sobie coś znaczącego.

Czasem jest to coś, co mogło męczyć Cię nieuświadomione przez kilka lat, czasem coś co rozwiązuje w mgnieniu oka Twój problem, czy stanowi najlepszy element osobistej układanki, którą układasz.
Kulminacja kwadratury Słońca z Uranem nastąpi z jednoczesnym wsparciem energetycznym przez Księżyc (sekstyl do Urana).
Aspekt między Słońcem a Uranem jest aspektem pokazującym genialność, rozwiązania o cechach geniuszu. Obie planety są w znakach kardynalnych, więc może stworzysz nowe, istotne dla Ciebie projekty?

Napięcia związane z kwadraturą, np. nerwowość łatwo zniwelujesz dzięki powiązaniu Księżyca z Uranem poprzez harmonijny aspekt.
Księżyc w Bliźniętach szuka w najbliższym otoczeniu potrzebnych mu informacji, doświadcza poprzez rozmowę i połączenie z umysłem rozmówcy.
Zapisuj swoje myśli.

W środę ugruntowania do aury dnia doda aspekt trygonu między Księżycem w Byku a Słońcem w Koziorożcu, znakach ziemskich.

Trygon Wenus z Marsem i wejście Słońca do Wodnika

W piątek 18 stycznia utworzy się trygon Wenus z Marsem, w znakach ognistych.
Dobry czas na pogodzenie swoich pierwiastków żeńskiego i męskiego. Kontakty z płcią przeciwną są udane, otwierają na rozwój i uczą Cię czegoś nowego.
Jowisz w aplikacyjnym trygonie do Marsa i aplikacyjnej koniunkcji z Wenus nadaje temu trygonowi Wenus z Marsem cech: rozmachu, szczęścia, obfitości, szczodrości.

Tydzień zakończy się ingresem Słońca do Wodnika oraz aspekt opozycji, silnych Księżyca i Saturna, czyli Księżyca w Raku i Saturna w Koziorożcu.
Gdy opozycję tworzą silne planety, to działa ona bardziej korzystnie.
Rozdarcie między przeszłością a budowaniem przyszłości oraz między uczuciami a obowiązkiem – uświadomisz sobie je i masz szansę na uzyskanie porozumienia.

Słońce przechodzi w niedzielę z Koziorożca do Wodnika, przez którego będzie się poruszać przez kolejny miesiąc.
Wodnik, również władany przez Saturna, ale powietrzny i stały dodaje do koziorożcowych planów elementu powietrza. Czyli dyskusji, przedstawiania swoich dalekosiężnych wizji, przyjmowania wizji innych oraz niezależności i szukania ludzi podobnie myślących.

Pod koniec tygodnia odczuwamy już aspekt koniunkcji między dwoma benefikami, Wenus i Jowiszem w Strzelcu, która uściśla się na początku przyszłego tygodnia.

Dobry czas na planowanie i działania (Mars w Baranie w trygonie), zwłaszcza w dziedzinach związanych z finansami, nauką, duchowością, wakacjami, podróżami, spotkaniami towarzyskimi.
Wiele dobrej energii przynosi ten aspekt, w kolejnej prognozie znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Daty uściśleń najważniejszych aspektów między planetami:

🎯 Poniedziałek, 14 stycznia
Pierwsza kwadra Księżyca, czyli kwadratura między Księżycem w Baranie a Słońcem w Koziorożcu.
Koniunkcja Księżyca z Uranem.

🎯 Środa, 16 stycznia
Trygon Słońca w Koziorożcu z Księżycem w Byku

🎯 Piątek, 18 stycznia

Trygon Wenus w Strzelcu z Marsem w Baranie
Koniunkcja Merkurego z Plutonem w Koziorożcu

🎯 Sobota, 19 stycznia
Kwadratura Słońca w Koziorożcu z Uranem w Baranie

🎯 Niedziela, 20 stycznia
Opozycja Księżyca i Saturna, Księżyca w Raku i Saturna w Koziorożcu.
Ingres (wejście) Słońca do Wodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *