prognoza astrologiczna na 7-13 stycznia
Tranzyty planet

Prognoza astrologiczna na 7-13 stycznia 2019

Tydzień 7-13 stycznia

Prognoza astrologiczna na 7-13 stycznia 2019, czyli najważniejsze astrologiczne aspekty mające wpływ na wszystkich.
Wszystkie aspekty, poza tymi tworzonymi przez Księżyc, odczuwane są dłużej niż dzień. Poniżej znajdziesz daty ich uściśleń, czyli z reguły najmocniejszego oddziaływania.
Aspekty Księżyca są odczuwalne do kilkunastu godzin.

Tydzień, w którym mniej jest ścisłych aspektów między planetami szybszymi od Księżyca, co nie znaczy że nie odczuwamy aspektów, które uściślą się w kolejnym tygodniu.

Tydzień 7-13 stycznia to czas na asymilację zaćmienia Słońca z poprzedniego tygodnia, z zaznaczonym ingresem Wenus do Strzelca.

Uran zmienił kierunek, z ruchu wstecznego na prosty (6 stycznia), więc przez najbliższy tydzień jest stacjonarny. Planeta zaznacza tym samym swoją energię mocniej niż zwykle.
Tydzień, w którym mogą spotkać Cię różnego rodzaju niespodzianki, takie, które odegrają dużą rolę w Twoim życiu. Tematy takie, jak:

  • Większe zrozumienie co kryje się pod buntem, swoim i innych.
  • Czym jest dla Ciebie Twoja oryginalność?
    będą teraz bardziej na czasie.
    Dyspozytorem ostatecznym Urana jest Mars w Baranie. Planeta silna, więc niespodzianki powinny być miłe. Wykorzystuj moc Marsa w Baranie, czyli nastaw się na asertywność, bycie najważniejszą/najważniejszym człowiekiem dla siebie.

🎯 Poniedziałek, 7 stycznia

Księżyc przechodzi z Koziorożca do Wodnika, znaku, w którym czuje się lepiej niż w Koziorożcu. W aurze dnia pojawi się więcej emocjonalnej ulgi, Księżyc w Wodniku jest silniejszy, więc łatwiej jest sobie radzić z emocjami. Księżyc w jednym znaku jest około 2 i pół dnia.

Wenus przechodzi ze Skorpiona do Strzelca. Tym samym planeta ta staje się silniejsza. W Strzelcu jest pod władaniem Jowisza. Przez okres poruszania się Wenus przez Strzelca (do 3 lutego) więcej przyjemności dają nam dalekie podróże, zmiany, wszelkie przyjemności związane z ognistą naturą człowieka, przekraczanie ustalonych powszechnie granic, bezpośredniość w kontaktach z ludźmi.
Wenus zbliża się do trygonu z Marsem w Baranie (o aspekcie będę pisać, bo uściślenie jest 18 stycznia, ale w bieżącym tygodniu aspekt jest już odczuwalny), czyli beneficznego aspektu między planetą żeńską a męską w znakach ognistych, sprzyjających działaniom.

🎯 Wtorek, 8 stycznia

Merkury tworzy kwadraturę z Marsem. Merkury w Koziorożcu a Mars w Baranie tworzą aspekt napięcia. Jaki to charakter aspektu? Mars w Baranie lubi szybkie rozwiązania, bez namysłu. Merkury w Koziorożcu lubi, aby komunikacja i wszelkie działania o charakterze Merkurego (pisanie, handel, podróże, wiedza) były poprzedzone odpowiednim wysiłkiem, namysłem, ostrożnością. Kwadratura między Marsem w Baranie a Merkurym w Koziorożcu jest więc napięciem między potrzebą szybkiej komunikacji, nagłych reakcji a potrzebą ustanowienia gruntu zanim pojawi się reakcja.
Jak ją zasymilować?
Merkurym włada Saturn, do którego Merkury zbliża się koniunkcją. Marsem włada sam Mars. I Saturn (władca Merkurego) i Mars są silne w swoich znakach, w efekcie w napięciu jest archetypowe napięcie między Saturnem a Marsem, czyli potrzebna jest koncentracja na najważniejszych rzeczach, aspektach dnia, czy dni, najważniejszych celach.
Prowadząc np. rozmowy pamiętaj o celach i budowaniu, strukturze.

🎯 Środa, 9 stycznia

Księżyc wieczorem (o godz. 20:43) przechodzi do Ryb, znaku którego Księżyc jest jednym z władców troistości. Księżyc więc i wszystko, co sobą reprezentuje: (odżywienie, komfort, bezpieczeństwo, intymność, warunki domowe, matka, emocje, pamięć, podświadomość) jest w znaku Ryb silny.
Co to oznacza w przełożeniu na nas, ludzi?
Aura sprzyja emocjonalnemu nakarmieniu, poczuciu, że masz balsam dla trudnych emocji, którego zawsze możesz użyć.
Cokolwiek robisz, co wymaga kontaktu z emocjami, to podczas Księżyca w Rybach (do soboty do godz. 9:18), aura energetyczna sprzyja, żebyś miał/a dobry kontakt z emocjami.

🎯 Czwartek, 10 stycznia

Po drugiej w nocy kwadratura Księżyca w Rybach z Wenus w Strzelcu. Aura sprzyja przesadzie w ilości używek, a najlepszym wykorzystaniem tej energii jest medytacja.

🎯 Piątek, 11 stycznia

W nocy kwadratura Księżyca w Rybach z Jowiszem w Strzelcu, jednocześnie Księżyc tworzy koniunkcję z Neptunem w Rybach i odczuwamy już aspekt kwadratury Jowisza z Neptunem (który uściśla się w niedzielę).
Sporo więc energii wody i ognia i napięć między tymi energiami.
Jeśli czujesz, że masz wiele możliwości i gubisz się w tej ilości, to czas na działanie.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz dodać emocjonalnego zaangażowania do swych działań, to najlepszy czas, aby sobie te emocje uświadomić i wydobyć na powierzchnię.
Po południu sekstyl Księżyca ze Słońcem, czyli aspekt harmonijny łączący świadomość i nieświadomość, energie męskie i żeńskie.
Dobry czas do działań, w które wkładasz serce.

🎯 Sobota, 12 stycznia

Księżyc w Baranie tworzy trygon z Wenus w Strzelcu i jednocześnie Księżyc zbliża się do koniunkcji z Marsem w Baranie, czyli sprzyja weekendowym przyjemnościom, wyjściom z domu, aktywnym działaniom – z tego teraz czerpiemy wenusową radość.

🎯 Niedziela, 13 stycznia

Uściśla się aspekt między Jowiszem a Neptunem, aspekt, który odczuwamy najsilniej około 2 tygodni. Kwadratura między Jowiszem w Strzelcu a Neptunem w Rybach jest aspektem mniej napięciowym niż zazwyczaj kwadratury, ponieważ Jowisz jest benefikiem, ponadto włada Neptunem w Rybach.
Napięcia jakie mogą się pojawić wymagają działań, aby ukierunkować ich energię.
Szczegóły uzyskasz patrząc na to, które domy horoskopu osobistego są włączone w tę kwadraturę.
Aspekt między Jowiszem a Neptunem i energią Strzelca a energią Ryb to napięcia między skutecznym działaniem a ideowością, między obfitością a chaosem, między wyższą wiedzą a wiedzą ukrytą w nieświadomości, między cechami beneficznymi a używkami.
Jest to dobry czas na wykorzystanie swoich artystycznych talentów.

Merkury uściśla koniunkcję z Saturnem w Koziorożcu, aspekt o tyle dla Merkurego łagodny, że planeta ta jest w Koziorożcu władana przez Saturna.
Konkrety, uściślenie komunikacji, podwaliny pod budowę czegoś, co wymaga wysiłku – taka aura towarzyszy temu aspektowi.
Księżyc w Baranie nastraja nas bojowo i proaktywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *