Saturn jest planetą, która patronuje ugruntowaniu, wytrwałości,  zależnościom hierarchicznym.

To również symbol przeszkód, niezadowolenia i ciężkiej pracy. Saturn zmusza nas do budowania struktur, wpływ tranzytów Saturna działa wynagradzając trudy i sprawdzając struktury.

W horoskopie symbolizuje ojca, osoby starsze, doświadczone. Położenie Saturna w domu, zwłaszcza, jeśli jest on połączony aspektami z planetami osobistymi, pokazuje dziedzinę życia, w której czuje się, że jest trudniej niż innym, w której odczuwamy niedosyt. Saturn może wskazywać na skostniałość, opieranie się zmianom.

Wskazówką przy trudnych, nieharmonijnych tranzytach Saturna jest skupienie uwagi, zawężenie swojej ekspansji do najważniejszych dla nas rzeczy, tematów, osób. Podczas tranzytów do planet osobistych wskazane jest zadbać o swoje zdrowie, bo energia Saturna jest energią sprawdzającą to, jak do czasu tranzytu traktujemy siebie.

Saturn, dobrze wykorzystywany daje ochronę poprzez zdrowy rozsądek, stawianie granic i głęboką wiedzę oraz często głęboką pracę nad sobą w danej dziedzinie.

To symbol czasu i długoterminowych działań, trwałości, energetycznej nagrody, którą dostajemy za poniesiony trud i pokonanie wyboistej ścieżki pod górę. Przestrzegania zasad, dyscyplinowania i budowania długotrwałych planów.

W horoskopie Davida Bowie, muzyka, który zmienił postać współczesnej muzyki, Saturn odgrywa znaczącą rolę.

Artysta urodził się o godz. 9:00 rano, 8 stycznia 1947 roku, w Brixton Hill. (źródło: zasoby astro-databank /www.astro.com)

Saturn jest władcą ascendentu (razem z Uranem), władcą Słońca, Merkurego, Marsa, Ceres, jest w koniunkcji z Księżycem i z descendentem oraz jest dyspozytorem ostatecznym (razem ze Słońcem).
Trygon Saturna do medium coeli wskazuje, że określenie tytan pracy jest w pełni zasłużone dla Davida Bowie.
„Przeszedł do historii jako jeden z artystów rockowych z największą liczbą sprzedanych albumów w dziejach. W ciągu pięćdziesięciu dwóch lat kariery nakład ze sprzedaży wszystkich jego płyt wyniósł 140 milionów egzemplarzy na całym świecie.” Źródło: Wikipedia, David Bowie

Mars w Koziorożcu, władany przez Saturna, jest silny, w egzaltacji, władca troistości, w 17 stopniu jest dodatkowo wzmocniony przebywaniem w swoim dekanacie.
David Bowie jest zasłużenie nazywany wybitnym artystą, którego dorobek artystyczny jest ogromnym wkładem w rozwój muzyki. Swą karierę zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 15 lat założył własny zespół.

Artysta komponował utwory, wykonywał je, aranżował, był multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, grywał w filmach. Aranżował utwory innych artystów.

Mars, odpowiadający w horoskopie za sposób działania jest w 12 domu, w koniunkcji ze Słońcem. Ogromu działań nie widać na zewnątrz, natomiast widoczna na zewnątrz jest Wenus w koniunkcji z MC, jako owoce pracy artystycznej.

Kwadratura Marsa z Koziorożca z 12 domu z Neptunem w 8 domu mogą działać demobilizująco na działania, przechodzenie od pomysłów do czynów. W horoskopie Davida Bowie takie położenie wskazuje na artystyczne działania (razem z Wenus na MC), piękno sztuki, muzyki, którą tworzył oraz na problemy z narkotykami w młodości.

Wodnik na ascendencie, symbol samotnego, bo wykraczającego poza szablony swoich czasów, nowatorskiego, tworzącego nowe jakości artysty, za którym podążają tłumy i który inspiruje masy oraz innych artystów.
Ascendent w koniunkcji z Altairem, gwiazdą pierwszej wielkości, o naturze Marsa i Jowisza, pomaga w wydobyciu energii Marsa z 12 domu horoskopu, daje wizerunek artysty, z silną wolą działania, z rozmachem działań.

Władcy ascendentu: Uran w 4 domu wskazuje na nietypowy dom rodzinny, i Saturn na descendencie z Księżycem aplikującym do koniunkcji, wskazuje na konieczność wczesnego dorośnięcia w dzieciństwie.

Położenie Saturna na wierzchołku 7 domu, w opozycji do ascendentu wskazuje na istotność relacji, związków w życiu artysty oraz na głęboką potrzebę pokonania blokad w tej dziedzinie życia.

Pierwszy tranzyt koniunkcji Saturna do ascendentu, tym trudniejszy, że jednocześnie Saturn tworzył opozycję z własną pozycją urodzeniową, artysta przechodził w młodym wieku.

W wieku 15 lat, gdy tranzytujący Saturn przechodził mu przez ascendent, robiąc tym samym aspekt opozycji do urodzeniowego Saturna z Księżycem, wdał się w bójkę o kobietę, podczas której doznał poważnej kontuzji wzroku.  Źródło: Wikipedia, David Bowie .
W horoskopie odegrał wtedy rolę też Mars w 12 domu, w ścisłej koniunkcji ze Słońcem.

Słońce w 12 domu i Saturn w domu 7 są wzmocnione poprzez wzajemną recepcję.
Saturn pełni znaczącą rolę w horoskopie Davida Bowie, bo oprócz bycia władcą ascendentu jest również ostatecznym dyspozytorem (razem ze Słońcem, którym włada w horoskopie).
Czyli jest kluczem do interpretacji pozostałych planet. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *