Saturn jest planetą, która patronuje ugruntowaniu, wytrwałości,  zależnościom hierarchicznym.

Rola Saturna to również pokazanie przeszkód. Planeta uosabia niezadowolenie i ciężką pracę. Saturn zmusza nas do budowania struktur, wpływ tranzytów Saturna działa wynagradzając trudy i sprawdzając struktury.

W horoskopie symbolizuje ojca (w horoskopie nocnym, natomiast w horoskopie dziennym symbolem ojca jest Słońce), osoby starsze, doświadczone. Położenie Saturna w domu, zwłaszcza, jeśli jest on połączony aspektami z planetami osobistymi, pokazuje dziedzinę życia, w której czuje się, że jest trudniej niż innym, w której odczuwamy niedosyt. Saturn może wskazywać na skostniałość, opieranie się zmianom.

Rola Saturna: wskazówką przy trudnych, nieharmonijnych tranzytach Saturna jest skupienie uwagi, zawężenie swojej ekspansji do najważniejszych dla nas rzeczy, tematów, osób. Podczas tranzytów do planet osobistych dbaj o swoje zdrowie, bo energia Saturna jest energią sprawdzającą, jak do czasu tranzytu traktujemy siebie.

Saturn dobrze wykorzystywany daje ochronę poprzez zdrowy rozsądek, stawianie granic i głęboką wiedzę oraz głęboką pracę nad sobą w danej dziedzinie.

Jest symbolem czasu i długoterminowych działań, trwałości, energetycznej nagrody, którą dostajemy za poniesiony trud i pokonanie wyboistej ścieżki pod górę. Uosabia też przestrzeganie zasad, dyscyplinę i budowanie długotrwałych planów.

W horoskopie Davida Bowie, muzyka, który zmienił postać współczesnej muzyki, Saturn odgrywa znaczącą rolę.

Artysta urodził się o godz. 9:00 rano, 8 stycznia 1947 roku, w Brixton Hill. (źródło: zasoby astro-databank /www.astro.com)

Saturn jest władcą Ascendentu (razem z Uranem), władcą Słońca, Merkurego, Marsa, Ceres, jest w koniunkcji z Księżycem i z descendentem oraz jest dyspozytorem ostatecznym (razem ze Słońcem).
Trygon Saturna do medium coeli wskazuje, że określenie tytan pracy jest w pełni zasłużone dla Davida Bowie.
„Przeszedł do historii jako jeden z artystów rockowych z największą liczbą sprzedanych albumów w dziejach. W ciągu pięćdziesięciu dwóch lat kariery nakład ze sprzedaży wszystkich jego płyt wyniósł 140 milionów egzemplarzy na całym świecie.” Źródło: Wikipedia, David Bowie


Mars w Koziorożcu, władany przez Saturna

Mars w Koziorożcu jest pod władaniem Saturna. Planeta jest silna, w egzaltacji, władca troistości, w 17 stopniu jest dodatkowo wzmocniony przebywaniem w swoim dekanacie.
David Bowie zasłużenie zdobył tytuł wybitnego artysty, którego dorobek artystyczny jest ogromnym wkładem w rozwój muzyki. Swą karierę zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 15 lat założył własny zespół.

Artysta komponował utwory, wykonywał je, aranżował, był multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, grywał w filmach. Aranżował utwory innych artystów.

Mars, odpowiadający w horoskopie za sposób działania jest w 12 domu, w koniunkcji ze Słońcem. Więc ogromu działań nie widać na zewnątrz, natomiast widoczna na zewnątrz jest Wenus w koniunkcji z MC, jako owoce pracy artystycznej.

Kwadratura Marsa z Koziorożca z 12 domu z Neptunem w 8 domu mogą działać demobilizująco na działania, przechodzenie od pomysłów do czynów. W horoskopie Davida Bowie takie położenie wskazuje na artystyczne działania (razem z Wenus na MC), piękno sztuki, muzyki, którą tworzył oraz na problemy z narkotykami w młodości.

Ascendent

Znak Wodnika widnieje na Ascendencie. Jest to symbol samotnego, bo wykraczającego poza szablony swoich czasów, nowatorskiego, tworzącego nowe jakości artysty, za którym podążają tłumy i który inspiruje masy oraz innych artystów.
Ascendent w koniunkcji z Altairem, gwiazdą pierwszej wielkości, o naturze Marsa i Jowisza, pomaga w wydobyciu energii Marsa z 12 domu horoskopu, daje wizerunek artysty, z silną wolą działania, z rozmachem działań.

Władcy Ascendentu: Uran w 4 domu wskazuje na nietypowy dom rodzinny, natomiast Saturn na Descendencie z Księżycem aplikującym do koniunkcji, wskazuje na konieczność wczesnego dorośnięcia w dzieciństwie.

Położenie Saturna na wierzchołku 7 domu, w opozycji do ascendentu wskazuje na istotność relacji, związków w życiu artysty oraz na głęboką potrzebę pokonania blokad w tej dziedzinie życia.

Pierwszy tranzyt koniunkcji Saturna do Ascendentu, (tym trudniejszy, że jednocześnie Saturn tworzył opozycję z własną pozycją urodzeniową), artysta przechodził w młodym wieku.

W wieku 15 lat, podczas, gdy tranzytujący Saturn przechodził mu przez Ascendent, robiąc tym samym aspekt opozycji do urodzeniowego Saturna z Księżycem, artysta wdał się w bójkę o kobietę, podczas której doznał poważnej kontuzji wzroku.  Źródło: Wikipedia, David Bowie .
W horoskopie odegrał wtedy rolę też Mars w 12 domu, w ścisłej koniunkcji ze Słońcem.

Słońce w 12 domu i Saturn w domu 7 są wzmocnione poprzez wzajemną recepcję.
Saturn pełni znaczącą rolę w horoskopie Davida Bowie, bo oprócz bycia władcą ascendentu jest również ostatecznym dyspozytorem (razem ze Słońcem, którym włada w horoskopie).
Czyli jest kluczem do interpretacji pozostałych planet. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *