Saturn na MC
Horoskop

Saturn na MC

Saturn na MC, czyli coś ciężkiego w najwyższym punkcie horoskopu.


Punkcie wzrostu, kariery, owoców, jakie wydaje praca, uzdolnienia i wiedza.

MC, medium coeli to wierzchołek, początek X domu horoskopu, domu kątowego, w którym planety są wzmocnione poprzez przebywanie w nim.

X dom to szefowanie sobie, widoczność naszych działań zawodowych na świecie.

Saturn, planeta karmy, obowiązków, egzekwowania naszej dorosłości i solidności.

Kojarzy się z powolnością, strukturami, samotnością i ostrożnością.

W horoskopie oznacza też ojca, starsze osoby.

Saturn włada znakami Koziorożca i Wodnika.

Położenie Saturna w konkretnym, jednym z dwunastu domów horoskopu, wskazuje dom, czyli dziedzinę życia, która może przysparzać nam cierpień, zwłaszcza dopóki nie nauczymy się wykorzystywać Saturna, czyli w danej sferze życia szczególnie prezentować sumienność, dbałość o obowiązki, akceptować ograniczenia.

Planeta położona na MC, czyli w koniunkcji z MC zyskuje dzięki takiemu położeniu. Wzmacnia siłę planety, której cechy są bardziej widoczne w życiu niż gdyby była ona położona bez takiego aspektu.

Rozpatrujemy więc po pierwsze pewną prominentność Saturna oraz po drugie wpływ Saturna na zaszczyty, karierę, życie zawodowe.

Widoczny Saturn na medium coeli w horoskopie może uzewnętrzniać się jako zwiększone cechy osobowościowe, takie jak, podchodzenie z ostrożnością do spraw zawodowych, zachowanie dystansu do wszystkiego, co wiąże się z karierą. Osoba z takim położeniem Saturna postrzegana jest zazwyczaj jako obowiązkowa, dla której kariera jest bardzo ważna.

Saturn w koniunkcji z MC jest traktowany jak planeta w X domu. Nawet, gdy koniunkcja jest w IX domu, ale w zasięgu 5 stopni.

Do spraw związanych z karierą, szefowaniem, życiem zawodowym podchodzimy wtedy z nadmierną ostrożnością i napięciem. Czujemy trudność i im bardziej sobie zdajemy z tego sprawę, to tym bardziej możemy napinać się, aby było nam tak łatwo jak innym.

Podczas, gdy położenie Saturna na MC, wierzchołku X domu wskazuje na stopniowe i mozolne pięcie się tam, gdzie wzywa nas przeznaczenie i osobiste predyspozycje.

W karierze mogą nam pomóc osoby starsze. Możliwe i wskazane jest zawężenie rzeczy, którymi się zajmujemy. Saturn zawsze opowiada historię, którą można zobrazować nagimi skałami, zimnem i suchością.
W karierze zawodowej Saturn musi być widoczny przy położeniu na wierzchołku X domu. Więc mając świadomość swojego horoskopu, możesz tak kierować swoim życiem, aby uzewnętrzniać przede wszystkim wspierające Cię cechy Saturna.

Choć oficjalność wtedy sprzyja, to ważne jest zwracać uwagę, czy w prezentowanym wizerunku zawodowym nie jesteśmy zbyt oficjalni oraz jak traktujemy ludzi, którzy są od nas zależni.
Z Saturnem na MC jest łatwiej wykorzystywać jego atuty, takie jak obowiązkowość, bycie osobą, na której można polegać.

Jest to planeta, którą łatwiej jest asymilować po pierwszym przejściu Saturna przez cały horoskop, czyli po 30-stce.

W horoskopie urodzeniowym ważne są aspekty Saturna oraz dom lub domy, jakimi włada oraz znak w którym się znajduje.

Jak wszystkie planety, jest on częścią kosmicznej układanki zwanej horoskopem.

 

2 komentarze

 • Margoleta

  Czy prominentność Saturna też występuje gdy w horoskopie kontaktowym męża Saturn jest w koniunkcji z moim Mc?
  Ja to zawsze odczuwałam jako obciążenie, ograniczenie, że nie mogłam pracować i być niezależna finansowo bo mąż przyczynił się do mojej choroby depresyjnej i nie pracowałam zawodowo.

 • Anna Orlik

  Saturn męża w horoskopie porównawczym na MC nie jest miłym aspektem. Ale jak niemiłym, to sporo zależy od tego w jakim znaku jest Saturn. Jeśli w Wodniku, Koziorożcu lub Wadze, to lepiej, niż gdy w Raku, Lwie lub Baranie.
  Zależy też od tego, czy mąż dobrze wykorzystuje swojego Saturna, jaką rolę u niego spełnia, aspekty, położenie w znaku i domu.
  Aspekty porównawcze z Saturnem drugiej osoby zazwyczaj są odczuwalne dopiero po jakimś czasie od poznania osoby i wtedy zazwyczaj zaczynają ciążyć takie relacje osobie, której planeta osobista czy oś jest w koniunkcji z Saturnem partnera.
  Wykorzystanie Saturna, co oznacza w praktyce: jeśli mąż przykładowo jest alkoholikiem, czyli nie potrafi powstrzymać swojego pożądania lub nie potrafi powstrzymać pożądania w innym sposób, to jego Saturn nie jest przez niego wykorzystywany. Saturn to normy, zasady, powstrzymanie się od nadmiaru, powstrzymanie się od nadmiernych pragnień. Dom, w którym ma urodzeniowo Saturna powinien u niego być dziedziną życia, w której stosuje autoograniczenia, wtedy lepiej spełnia się w dziedzinie, która jest pokazana przez dom z Saturnem. Saturn to karma, sprawdzenie tego, co robiliśmy wcześniej w danej dziedzinie życia. Czyli karma męża działa na Pani karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *