Słońce w Baranie
Tranzyty planet

Słońce w Baranie, prognoza astrologiczna na 18-24 marca

Słońce w Baranie

Słońce w Baranie jest symbolem iskry życia, początku świadomości i początku życia. Wchodząc do znaku Barana, Słońce zapoczątkowuje nowy astrologiczny cykl, nowy rok astrologiczny. Baran to symbol życia, zaczynania, radości z tego, że się żyje, inicjatywy wychodzenia do świata jako “ja”.

Tydzień 18-24 marca 2019 jest tygodniem, w którym Słońce przechodzi do znaku Barana i tym samym zaczyna się wiosna i nowy rok astrologiczny.
W środę 20 marca o godz. 22:58 Słońce przekroczy punkt 0 stopni Barana.
Początek wiosny jest przypieczętowany pełnią Księżyca w Wadze, która ma miejsce dzień po wejściu Słońca do Barana.

Pełnia Księżyca w Wadze

Słońce w Baranie znajdzie się w jego pierwszym stopniu w czwartek, o 2:42 i wtedy to Księżyc utworzy do niego ścisłą opozycję, z 1 stopnia Wagi.
Innymi słowami, jakości męskie, dzienne, aktywne znajdą się w znaku, który im sprzyja (w Baranie), a w opozycyjnym znaku (Wadze) znajdą się jakości kobiece, nocne, bierne.

Jak integrować aspekt opozycji? Poprzez te same jakości, które posiadają opozycyjne znaki, czyli kardynalne, stałe lub zmienne. Również poprzez wzajemne uzupełnianie tego, co jest w danym znaku, a brak tego w znaku przeciwstawnym.
Pełnia jest w znakach kardynalnych, znakach symbolizujących początek. Zarazem jest to środek cyklu księżycowego, zapoczątkowanego nowiem Księżyca w Rybach, na gwieździe stałej Achernar, który miał miejsce 6 marca. Nów był czasem zwiększonej intuicji, wizji, pozwolenia sobie na odrzucenie niepotrzebnych ograniczeń. Pełnia Księżyca w Wadze kieruje nas do działania, do wychodzenia ze swoim “ja” do społeczeństwa, towarzystwa, relacji.

Pełnia a działanie

W dniu pełni uściśla się kwadratura między Wenus a Marsem, planetami władającymi odpowiednio, znakiem Wagi oraz znakiem Barana, w których znajdują się Księżyc i Słońce, podczas pełni.
Aspekt kwadratury jest aspektem działań. Ma naturę planety Mars, którą to naturę dobrze oddaje hasło: „działaj szybko i skutecznie”.
Natomiast Mars, przemierzający obecnie znak Byka, jest przeciwieństwem szybkich działań. Mars w Byku jest władany przez Wenus, energię dążącą bardziej do podziwiania piękna, niż do działań. Więc energia planety w Byku potrzebuje spokoju, namyślenia się, pokonania oporu przed działaniem.  Możemy być po części zmuszeni do działań lub sami się zmusić do koniecznych działań.

Dodatkowo, Słońce w Baranie tworzy koniunkcję z Chironem, symbolizującym rany i uzdrawianie. Mamy więc podczas pełni wgląd w to, co jest raną i w sposoby zaleczenia ran.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów w odniesieniu do życia osobistego, zawodowego, to konieczny jest wgląd w horoskop osobisty. Zapraszam więc do skorzystania z sesji konsultacji horoskopu.

Podczas pełni Księżyca, Wenus w Wodniku zbliża się do koniunkcji z Lilith, symbolizującą ciemną stronę energii żeńskiej. Dzięki temu aspektowi, mamy okazję zetknąć się poprzez Wenus, czyli poprzez to co przyjemne, piękne – z Lilith, z tym, co nieprzyjemne, ciemne – i zintegrować te dwie cechy kobiecości.

Tydzień 18 -24 marca, uściślenia aspektów między planetami i wejścia planet w nowe znaki.

Poniedziałek, 18 marca
Merkury w sekstylu do Marsa
Księżyc w trygonie do Jowisza
Księżyc w opozycji do Wenus i kwadraturze do Marsa,

Wtorek, 19 marca
Księżyc wchodzi do Panny o 2:41

Środa, 20 marca
Mars w trygonie do Plutona
Merkury w sekstylu z Saturnem
Słońce przechodzi do Barana, o 22:58

Czwartek, 21 marca
Księżyc wchodzi do Wagi o 2:27
Pełnia Księżyca w Wadze, o 2:42
Wenus w kwadraturze do Marsa
Wenus w sekstylu do Jowisza

Piątek, 22 marca
Księżyc w trygonie do Wenus i w kwadraturze do Saturna i Plutona.

Sobota, 23 marca
Księżyc wchodzi do Skorpiona o 3:16

Niedziela, 24 marca
Merkury w ruchu wstecznym w koniunkcji z Neptunem
Księżyc w opozycji do Marsa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *