Stacjonarny Neptun, czyli prognoza astrologiczna 24-30 czerwca 2019

Stacjonarny Neptun – nowy tydzień i nowa energia, trochę zdominowana przez nietypowe oddziaływanie tej planety. Jaka aura planetarna towarzyszy naszym działaniom w bieżącym tygodniu?

Tydzień zaczyna się z silną energią Neptuna, planety iluzji, magii, działań reklamowych i filmowych oraz tego, co może być nieuchwytne dla większości z nas, czyli zdolności jasnowidzenia.
Neptun jest obecnie stacjonarny, czyli ta wolno poruszająca się planeta zmienia kierunek ruchu.
Z ruchu prostego przechodzi w ruch wsteczny, dając okazję do weryfikowania przeszłości oraz naprawy tego, co możesz naprawić w tematach związanych z Neptunem.

W poniedziałek, 24 czerwca Wenus i Neptun utworzyły kwadraturę i zarazem Księżyc w Rybach utworzył koniunkcję ze stacjonarnym Neptunem.
Mamy więc aż trzy sposobności do działań neptunowych.
W takim dniu świetnie się marzy i wizualizuje, zatrzymuje i utrwala swoje wizje jako stopklatki. Natomiast trudniej o konkrety i ugruntowanie.

Trochę napięć wynikających z chęci uzewnętrznienia impulsywnych emocji (Baran) i bazowaniu na przeszłości i rozpamiętywaniu (Rak) we wtorek.
Księżyc, który wtedy przejdzie do Barana, utworzy aspekt napięciowej kwadratury ze Słońcem w Raku.
Dobry dzień na działania związane z przeszłością, np. zajęcie się porządkami w dokumentach.
Saturn obecnie zmierza do uściślenia koniunkcji z Płd. Węzłem Księżycowym (4 lipca), więc jednocześnie opozycji z Płn. Węzłem Księżycowym.
Więc wszelkie porządkowanie przeszłości, np. dokumenty, zobowiązania, rewizje umów, są teraz pomocne, pozwalają wykorzystywać ten tranzyt dla swoich celów. Czyli działać zgodnie z energią tranzytu i poprzez to maksymalizować zyski i minimalizować straty.

Istotna zmiana aury planetarnej nastąpi w czwartek, kiedy to Księżyc w Byku ułatwi kontakt z ziemskim aspektem rzeczywistości i Merkury, planeta komunikacji zmieni znak z Raka, przechodząc do Lwa.

Merkury w Lwie

Merkury w Lwie przygotowuje się do ruchu wstecznego, więc tym samym powoli zmniejsza swoją prędkość przed zmianą kierunku ruchu. (w pierwszym tygodniu lipca.)
Mamy więc sporo planet w ruchu wstecznym (Saturn, Pluton, Jowisz i Ceres) lub przygotowujących się do takiego ruchu (Neptun, Merkury). Aura może być więc trochę leniwa, możesz czuć chęć ucieczki do przeszłości przed obowiązkami lub chęć skorzystania z przeszłych doświadczeń.

Merkury w Lwie dojdzie do piątego stopnia, po czym zacznie się cofać i przejdzie z powrotem do Raka (19 lipca). Ponownie już w ruchu prostym Merkury zagości w Lwie od 11 sierpnia.
Teraz od czwartku mamy więc przymiarkę do tego, żeby dać sferze w horoskopie urodzeniowym wskazanej przez znak Lwa – więcej cech Merkurego, czyli przekazywania istotnych informacji, transakcji tam, gdzie obydwu stronom się ona opłaca i umiejętności skutecznych rozmów, z których coś wynika.
Znak Lwa to znak ognisty, liczą się czyny, zaangażowanie i pasja.
Tych jakości od czwartku, 28 czerwca jest więcej w nieuchwytnej, ale odczuwalnej aurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *