Trygon Wenus z Jowiszem
Tranzyty planet

Trygon Wenus z Jowiszem

Trygon Wenus z Jowiszem i inne aspekty.
W bieżącym tygodniu czujemy ten aspekt, uściśli się on 1 marca o godz. 12:22. Wenus znajdzie się w 24 stopniu Ryb, a Jowisz w 24 stopniu Skorpiona.

Trygon Wenus z Jowiszem będzie jednym z wielu aspektów, a właściwie jest już obecnie odczuwalny.

Trygon Wenus z Jowiszem to aspekt bardzo pomyślny.

Sam aspekt trygonu ma naturę Jowisza, czyli wspiera nas energiami planet, które w nim uczestniczą. Wprowadza harmonię między energie emitowane przez planety. Gdy uczestniczą w trygonie benefiki, to harmonia ta jest spotęgowana.

Wenus i Jowisz są nazywane w astrologii benefikami, czyli planetami dającymi korzyści.

W czasach astrologów tradycyjnych Wenus nazywana była „małym szczęściem” (jej tranzyty trwają krócej niż tranzyty Jowisza, bo Jowisz porusza się wolniej, silniejszy więc ślad odciska), a Jowisz nazywany był „dużym szczęściem”. Jest to więc szcześliwy aspekt szczęścia ze szczęściem.

Aspekty tworzące się na niebie oddziaływują na wszystkich, jako aura, energia.

W ujęciu indywidualnym istotne są między innymi domy horoskopu, pokazujące jasno te sfery życiowe, których dotknie ten aspekt i rola Wenus i Jowisza w horoskopie osobistym, który może być dla Ciebie jak kompas podczas podróży.

Natomiast osoby, które mają podłączenie pod miejsca, w których znajdują się Wenus i Jowisz podczas trygonu, mają sposobność skorzystać więcej z tego położenia planet.

Wenus podczas aspektu ścisłego trygonu z Jowiszem jest wyjątkowo silna. Mówiąc astrologicznym językiem, jest w egzaltacji, w znaku Ryb. Dla Wenus jako energii oznacza to lepsze możliwości wykorzystania swoich cech, a zarazem dla nas, skorzystania z tej konfiguracji.

Jowisz w 23 stopniach i 7 minutach Skorpiona jest również silny. Raz, że przez zjawisko recepcji z Marsem znajdujacym się w Strzelcu, a dwa przez wzmocnienie siły Jowisza poprzez bycie we własnych granicach, czyli w takim miejscu znaku Skorpiona, które jest władane przez Jowisza.

Wenus w Rybach jest władana przez Jowisza oraz Neptuna.

Aspekt trygonu Wenus z Jowiszem niesie ze sobą więcej korzyści, poprzez dodatkowe wsparcie od Plutona. Pluton znajdujący się obecnie na odcinku Koziorożca, przynależnemu granicom Wenus, i pomiędzy Wenus w Rybach a Jowiszem w Skorpionie tworzy wspierające aspekty sekstyli do obu planet.

Wiele możemy zmienić na lepsze, zarówno w tematach szeroko pojętej energii kobiecej, wyższej wiedzy, strukturach obecnych w naszym życiu, jak i w tematach finansów, regeneracji, kontaktów z ludźmi, wsparcia od nauczycieli, dzieci i kobiet.

Trygon jest aspektem harmonijnym, samo-mobilizacja jest więc wskazana.

Wskazówką do wzięcia z energii tych układów planetarnych wszystkiego co najlepsze, jest stopień 21 znaku Raka, przynależny do granic Jowisza. Znajduje się w tym miejscu gwiazda stała Kastor. Kastor jest gwiazdą o charakterze Merkurego. Włączając tę gwiazdę do interpretacji, otrzymujemy bardzo beneficzną figurę planetarną, zwaną Latawcem.

Latawiec astrologia

 

Horoskop na uściślenie trygonu Wenus z Jowiszem, 1 marca 2018, godz. 12:22, Warszawa,

Jest trygon Kastora na ascendencie, z Wenus i Merkurym, trygon Wenus i Merkurego z Jowiszem i trygon Kastora z Jowiszem, czyli Wielki Trygon w znakach wodnych oraz sekstyle Plutona do Wenus z Merkurym i do Jowisza, i opozycja Plutona do Kastora. Ta opozycja, kształtując się już od dłuższego czasu, teraz dostaje ogromną pozytywną energię od planet biorących udział w Latawcu.

Kastor zawiera w sobie symbolikę wielkiej przyjaźni, obrazowanej poprzez koniuncję 3 stopniową z inną gwiazdą stałą, Polluksem, gwiazdą o charakterze Marsa. Kastor i Polluks w opozycji do Plutona symbolizują, że ciągle coś w nas umiera, aby coś się narodziło.

Żeby się rozwijać, jest wielka potrzeba zostawienia tych z przeszłych atrybutów, które spełniły już swoją beneficzną rolę.


Coś się kończy i coś się zaczyna, stwierdzenie to świetnie opisuje aktualną energetykę planetarną.

Sprawdź jakie tematy porusza w Twoim horoskopie osobistym, umów się na konsultacje: horoskop osobisty i inne.

Aspektem, który zmusi nas do działań jest nieharmonijna kwadratura Marsa do Wenus. Mars w 21 stopniu Strzelca jest w granicach władanych przez Merkurego, z którym Wenus jest w koniunkcji.

Więc trygon Jowisza do Wenus jest zarazem trygonem Jowisza do Merkurego. Pluton w aspekcie harmonijnego sekstylu do Wenus jest zarazem w sekstylu z Merkurym, a Mars drażniąc Wenus kwadraturą, drażni jednocześnie tym aspektem Merkurego.

W koniunkcji energie planet są złączone i efekt energetyki jest zależny od charakteru planet biorących udział w tym aspekcie.

Merkury jest planetą o charakterze biorcy, dostosowujący się do planety, z którą wchodzi w aspekt, najczęściej biorący od niej odpowiednie jakości.

Merkury w Rybach jest osłabiony poprzez wygnanie, a w 22 stopniu Ryb znajduje się w granicach Marsa i w koniunkcji z Wenus. Jest więc nacechowany siłą i symboliką Wenus i znajduje się na obszarze Marsa (granice Marsa).

Podkreślona jest więc jeszcze bardziej kwadratura między Marsem a Wenus. Energetyka tego aspektu może się uzewnętrznić w życiu jako nieharmonia w komunikowaniu się między tym, co męskie, co wymaga zdecydowanego, szybkiego działania, najlepiej ukierunkowanego, a tym co kobiece, miękkie, co wymaga empatii i nakierowania na wspomożenie swoimi atrybutami innych, czyli na pomoc innym.

Aby wykorzystać bieżący tydzień jak najlepiej, trzeba wzmocnić działania. Robić miejsce na nowe w życiu, natomiast stare pożegnać.
Latawiec może nas zawieźć do odpowiedniego dla nas punktu. Ta figura planetarna to symbol dużych możliwości. Charakter planet i gwiazd stałych, biorących w niej udział pokazuje, gdzie te możliwości się pojawiają. Pokazuje jak je szybko zauważać i transformować siebie jak najbeneficzniej.

Pełnia Księżyca, która nastąpi kilkanaście godzin po uściśleniu się trygonu Wenus z Jowiszem, częściami składowymi Latawca, da możliwości wglądu, uświadomienia sobie tego, co należy i w jakich dziedzinach życia, zastąpić nowym.

Zapraszam na osobiste konsultacje: Yesastrova.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *