Wenus i Uran
Tranzyty planet

Wenus i Uran, prognoza na 25 lutego-3 marca

Wenus i Uran

Wenus i Uran, czyli prognoza astrologiczna na 25 lutego-3 marca 2019 r.

Najważniejszą zmianą aury planetarnej w tygodniu 25 lutego-3 marca jest przejście Wenus do Wodnika.

Od piątku 1 marca, gdy Wenus przejdzie ze znaku ziemskiego Koziorożca do Wodnika, pojawi się aura sprzyjająca nowym jakościom w relacjach.

Więc korzystaj w relacjach, kontaktach z ludźmi w czasie przejścia Wenus przez Wodnika (od 1 do 26 marca) z wolności, przestrzeni do rozmów, dodania do tego, co ugruntowane pierwiastka powietrza. Spotkania w grupach osób o wspólnych zainteresowaniach, ideach są teraz bardziej wspierające. Są tym, co karmi Wenus w Wodniku.

Uważaj na potrzebę zbytniej niezależności, zwłaszcza w czasie formowania i uściślenia się aspektu kwadratury Wenus z Uranem. (1 marca).

Wenus, w dniu przejścia do Wodnika (w piątek, 1 marca o 17:45), utworzy aspekt kwadratury z Uranem. Kwadratura Wenus z Uranem jest odczuwalna praktycznie cały tydzień, do czasu wejścia Wenus do Wodnika, czyli zmiany energetycznej Wenus.

Jak taka energia wpływa na nas?

Kwadratura Wenus z Uranem

Aspekt jest rodzajem wymiany energii między planetami. Wenus, czyli relacje, związki partnerskie, to, co jest przyjemne i miłe, przyjemności, na które chętnie wydajemy pieniądze, napotyka na Urana. Czyli to, co jest indywidualnością, dziwne, co może być nowatorskie i niezależne.

Wymiana energii (aspekt kwadratury) ma cechy dynamiczne, związane z potrzebą działania.

Uran, nazywany planetą buntu, wolności jest symbolem m.in. rewolucji, rozwodu, wszelkich kwestii związanych z tym, co nie pasuje do klasycznych kanonów oraz symbolem świadomości i działań „na skróty.”

Uran jako świadomość, (czyli wtedy, gdy aktywny jest też Saturn) może działać jako przejaw wyzwolenia z ego, z dążenia do wygody, kosztem swojego rozwoju.

Kluczem dobrego poradzenia sobie z tym aspektem jest dobre zastosowanie energii Saturna, planety władającej Koziorożcem i Wodnikiem.
Czyli w relacjach jest to dbanie o szanowanie własnych granic i budowa granic we wszystkim tym, co się pojawia jako nowe.

Najważniejsze aspekty

Daty uściśleń najważniejszych aspektów między planetami i wejścia Księżyca do znaku. Księżyc przez każdy znak przechodzi około dwóch i pół dnia.
Aspekty, które tworzy Księżyc z dowolną planetą są odczuwalne do kilku-kilkunastu godzin.

Pozostałe aspekty są odczuwane od kilku dni do kilku tygodni i miesięcy (między planetami wolnobieżnymi).

Tydzień 25 lutego-3 marca

Poniedziałek, 25 lutego
Merkury w sekstylu do Wenus
Księżyc przechodzi do Strzelca o 22:19

Czwartek, 28 lutego
Mars w sekstylu do Słońca
Księżyc przechodzi do Koziorożca o 07:47

Piątek, 1 marca
Wenus w kwadraturze do Urana
Wenus przechodzi do Wodnika o 17:45

Sobota, 2 marca
Księżyc przechodzi do Wodnika o 20:06
Księżyc w koniunkcji z Wenus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *