Merkury
Tranzyty planet

Wpływy planetarne w tygodniu 20-26 sierpnia i dalej

Tranzyty planetarne w tygodniu 20-26 sierpnia.

Merkury porusza się już ruchem prostym, po prawie miesiącu ruchu wstecznego (retrogradacji).
Tym samym jest teraz (20 sierpnia) w 12 stopniu Lwa, na odcinku, który w czasie retrogradacji przechodzi 3 razy. Do czasu, gdy Merkury osiągnie 24 stopień Lwa (początek września), mamy większy dostęp do zrozumienia tego, co było niejasne podczas ruchu wstecznego Merkurego.
Na istotne działanie pełną parą w domenach związanych z Merkurym (jakie to domeny: masz tu wypunktowane) najlepszy czas jest wtedy, gdy Merkury osiągnie stopień, w którym wchodził w ruch wsteczny, czyli od 2 września.

Retrogradacja jest zawsze odwołaniem do przeszłości. Każda retrogradacja każdej planety jest opowieścią o czymś innym, w zależności od miejsca w horoskopie, które jest tranzytowane.
Ta retrogradacja Merkurego jest o odwołaniu się do siebie, jako centrum Wszechświata. O tym, że ja jestem dla siebie absolutnym punktem odniesienia do wszystkiego w moim życiu.
O odniesieniu mojego umysłu do przyjemności, nauki, poszerzania wiedzy, ekspansji na świat.

Merkury

Merkury w Lwie podczas zmiany kierunku poruszania się tworzy wspierający aspekt z Wenus i napięciowy aspekt z Jowiszem.
Uświadom sobie w jaki sposób obecnie najbardziej wykorzystujesz swojego Merkurego, czy podczas kontaktów z ludźmi jesteś nastawiony/nastawiona najbardziej na dobrą komunikację, czy na satysfakcjonującą wymianę, dokonanie transakcji.
Czy łatwo godzisz te dwa aspekty życia?
Czy cenisz porozumienie w komunikacji i czy dążysz do porozumienia?
Czy łatwo jest Ci się otworzyć na dotychczas niewyobrażalną granicę
Merkury teraz przyspiesza swój ruch i wszelkie sprawy związane z tą planetą również dostają stopniowo energii przyspieszenia. Czujemy więcej siły wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy Merkurego: w komunikacji, negocjacjach, uzgodnieniach, kupowaniu i sprzedawaniu, wszędzie, gdzie używamy swojego intelektu.
Merkury jest obecnie wzmocniony aspektem z mocną Wenus, która jest w znaku swojego władania, Wadze. Wszelkie więc rzeczy, które mają cechy Merkurego idą teraz łatwiej i przyjemniej.
Tworzą się jednocześnie aspekty: nieharmonijny Wenus z Plutonem oraz aspekt harmonijny Saturna z Uranem.
Kwadratura Wenus z Plutonem może sprzyjać zazdrości lub rozwijaniu głębokiego podejścia do związków, wszelkich relacji, ale zawsze taki aspekt to konieczność transformacji relacji, podejścia do zwiazków z ludźmi.

Harmonijny trygon Saturna w Koziorożcu z Uranem w Byku jest aspektem długo odczuwalnym. Obie planety są w retrogradacji, więc beneficzne działanie trygonu jest rozciągnięte w czasie.
Planety się wzajemnie wspierają, więc przekładając na życie – wszystko co reprezentują sobą Saturn i Uran wzajemnie się wspiera i poszerza.
Doskonały czas, aby włączyć potrzebną odpowiedzialność do rewolucyjnych zmian w życiu oraz do tego, żeby dodać świeżej, potrzebnej energii dawnym ustaleniom i zasadom.
Czerpanie z przeszłości jest zawsze wspierające, bo widzimy schematy, które trzeba poprawić i widzimy, co zadziałało dobrze. Czerpiąc z przeszłości łatwiej jest być w tu i teraz i tworzyć dzięki temu przyszłość, taką, jakbyś chciał doświadczyć tu i teraz.
Gdy Słońce wejdzie do Panny (w czwartek 23 sierpnia) – utworzy trygon z Saturnem w Koziorożcu i trygon z Uranem w Byku. Powstanie więc Wielki Trygon w znakach ziemskich, bardzo wspierający w tym, aby dodać ugruntowania, stałości, praktyczności wszystkim istotnym dla nas zajęciom i efektom naszych działań.
Trygon Saturna z Uranem to jak pojednanie rewolucji ze strukturami, odpowiedzialnością. Słońce w trygonach z tymi planetami sprawia, że łatwiej jest świadomie rozwiązywać pozorne konflikty pomiędzy hierarchią a jej brakiem.
Hierarchii potrzebujemy, ale hierarchii opartej na wzajemnym szacunku do siebie i do swojej innowacyjności. Potrzebujemy jej w codziennych kontaktach, wyrażanej w szacunku do starszych, w szkołach, firmach, w których pracujemy, w rodzinach jako dzieci i rodzice.
Mars, który obecnie w Koziorożcu, znaku swojej egzaltacji, porusza się ruchem wstecznym czerpie siłę ze znaku Koziorożca, a poprzez ruch wsteczny część energii spożytkowuje na sprawy, które zna z przeszłości.
Planeta ta daje nam więc obecnie siłę do tego, aby do działań dodać więcej cierpliwości, co przyda się szczególnie, gdy Mars zacznie się poruszać ruchem prostym (od 26 sierpnia). Tu przeczytasz o Marsie w retrogradacji.

Na wszelkie zawody, konkurowanie, walki – teraz możemy spojrzeć z innej perspektywy, zwalniając i dzięki temu dodając naszym działaniom więcej refleksyjności. Również po to, aby sobie uświadomić, gdzie w życiu przejawiamy zbyt dużo refleksyjności w działaniu i gdzie, w jakich aspektach życia potrzebujemy więcej refleksyjności w działaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *