Zaćmienie Księżyca w Koziorożcu, jak oddziałuje

Zaćmienie Księżyca w Koziorożcu (częściowe) 16 lipca o godz. 23:38 – (pełnia Księżyca w Koziorożcu) i kulminacja zaćmienia o godz. 23:30 – będzie widoczne w Polsce.
Tym samym przekłada się to na większe znaczenie zaćmienia dla Polski, archetypu państwa, władz oraz nas, jako obywateli.
Na poziomie osobistym najważniejszy jest horoskop urodzeniowy, to horoskop pokaże jaką wagę ma dla Ciebie zaćmienie i jakie tematy osobiste ono poruszy.
To swoiste BHP astrologii. Zanim weźmiesz pod uwagę ogólne oddziaływanie, spójrz na swój horoskop, bo w bardzo różny sposób u różnych osób może się ono zamanifestować.
Zaćmienia są najsilniejszymi tranzytami, aspektami między Słońcem a Księżycem i Węzłami Księżycowymi.
Dwa następujące po sobie zaćmienia 2 i 16 lipca są składnikami tego samego cyklu księżycowego (nów i pełnia) i należy je rozpatrywać razem.

Planety zaangażowane w zaćmienie

W horoskopie pełni Księżyca widać sporo zaangażowanych planet w opozycję Świateł, Słońca i Księżyca przy Węzłach Księżycowych. To zaćmienie również porusza opozycyjne znaki Raka i Koziorożca. Angażuje energię Saturna, Plutona i Wenus.

Wpłynie silniej na osoby mające Słońce, Księżyc, Ascendent, MC, władcę Ascendentu, Węzły Księżycowe w znakach Raka i Koziorożca.
Dla Księżyca, emocji, jest to trudna pozycja. Jest pod władaniem Saturna i w termach Saturna (odcinku 22-26 stopni Koziorożca). I jest na wygnaniu.
Zaćmienie Księżyca w Koziorożcu wskazuje na napięcie między potrzebą emocjonalnego przeżywania życia, czerpania energii z uzewnętrzniania emocji (Słońce i Wenus w Raku) a potrzebą silnej kontroli emocji, nie pozwalania innym na dostęp do własnych emocji (Księżyc z Plutonem i Saturnem w Koziorożcu).

Horoskop pełni Księżyca w Koziorożcu

Horoskop pełni Księżyca w Koziorożcu, 16 lipca 2019 r., 23:38, Warszawa. Program Urania.

zaćmienie Księżyca w Koziorożcu

To czas na głęboką transformację tego jak uzewnętrzniasz swoje emocje w dziedzinach życia, które nie są związane z emocjami, (jak np. dom), a raczej czymś przeciwnym, np. wymagającym chłodnego spojrzenia na całość, stosowania hierarchii w życiu.
Znak Raka patrzy bardziej na przeszłość (pamiątki, pamięć, ród), a znak Koziorożca bardziej na przyszłość (budowanie struktur), a oba znaki łączy jakość kardynalna, czyli energia do zapoczątkowywania.
Podczas zaćmienia lepiej powstrzymać się od mających duże znaczenie początków czegokolwiek. Natomiast jest to dobry czas na uzyskanie wglądu we wszelkie sytuacje, które teraz są u ciebie na porządku dziennym.
Księżyc jest w koniunkcji z Plutonem, planetą, która, gdy jest zaangażowana – to domaga się gruntownych przemian. Może być więc łatwo czuć frustrację (Księżyc z Saturnem w Koziorożcu). Ale łatwo też będzie okiełznać emocje, za pomocą sięgnięcia w głębsze ich zrozumienie. Na przykład w sny, hipnozę, NLP, różne techniki pracy z podświadomością, (Księżyc w Plutonem).

Koniunkcja Wenus z Węzłem Płn i Słońcem

Co jest optymistyczne? Koniunkcja Wenus z Węzłem Płn i Słońcem.
Wenus łagodzi napięcia, dąży do zgody we wszelkich kłótniach, napięciach międzyludzkich, jakie mogą się pojawić lub gdy już się pojawią.

To, co daje wytchnienie, to podróże, zaawansowana wiedza, edukowanie, rzetelność (gwiazda Kanopus z Wenus). Ale Wenus z Kanopus może pokazać też nieodwzajemnioną miłość. Podczas tego zaćmienia może taka informacja się pojawić/przyjść do twojej świadomości.

Rola gwiazd stałych Procjona i Terebellum położonych przy Słońcu i Księżycu zaćmienia.

Zaćmienia mogą mieć wpływ na ludzi nawet przez pół roku. To zaćmienie odnosi się bezpośrednio do istotnego aspektu, koniunkcji między Saturnem a Plutonem, które nastąpi w styczniu 2020 roku.
Po tak silnej pełni Księżyca, z zaćmieniem, widocznym w Polsce, możesz być wyczerpana/y emocjonalnie.
Wykorzystaj energię Saturna do konstruktywnego zajęcia się emocjami, choć w znaku Koziorożca jest to wyzwaniem. Ale ten znak lubi wyzwania.
Wskazówką jest koniunkcja Słońca z gwiazdą stałą Procjon i koniunkcja Księżyca z gwiazdą stałą Terebellum.
Słońce jest z Procjonem (gwiazdą stałą o naturze Merkurego i Marsa) a Księżyc z Terebellum (gwiazdą stałą o naturze Marsa i Księżyca). Wskazuje to na konieczność rozwagi i i szczególnego zwrócenia uwagi na etykę.

Jest to też czas na sposobność otrzymania od przyjaciół dużej pomocy, rodzaju podarunku.
Czas tego zaćmienia bardziej niż inne zaćmienia pokazuje wagę i istotność przyjaźni. Może się zamanifestować jako dar od przyjaciół, który spada z nieba i na który długo czekałeś/aś.
To, na co trzeba uważać, to pochopność decyzji, tendencje do tupetu, które mogą się pojawić.
To, co jest teraz popychające do przodu, to brak wyrachowania. Taka cecha przydaje ci się, w sytuacjach trudnych, które mogą przyjść na tym zaćmieniu.

Pamiętaj, że zaćmienia mają potencjał energetyczny, który możesz wykorzystać do kreacji takiej rzeczywistości, która popycha cię do twych wymarzonych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *