zaćmienie Księżyca
Tranzyty planet

Zaćmienie Księżyca

Zaćmienie Księżyca
co dla Ciebie oznacza?

Zaćmienie Księżyca – jak je interpretować?

Co roku jesteśmy świadkami kilku zaćmień Słońca i Księżyca (w wieku 30 lat przeżyliśmy już ich ponad 100), ale każde z nich działa globalnie w inny sposób, pokazany poprzez horoskop zaćmienia.
Każde z nich działa również na jednostkę w inny sposób, pokazany przez zaćmienie jako tranzyt do horoskopu urodzeniowego.
Jesteśmy właśnie z czasie portalu zaćmień, przed nami drugie zaćmienie w piątek 27 lipca i pełnia Księżyca w Wodniku o godz. 22:20 (w 5 stopniu Wodnika), kolejne zaćmienie natomiast 11 sierpnia.
O pierwszym z zaćmień tego lata – zaćmieniu Słońca – pisałam na fanpagu Yesastrova na Facebooku.

Czym charakteryzuje się najbliższe całkowite zaćmienie Księżyca w ujęciu astrologicznym?

Zaćmienie Księżyca to pełnia Księżyca w pobliżu Węzłów Księżycowych.
Tym razem Światła, czyli Słońce i Księżyc są bardzo blisko Węzłów Księżycowych, więc i energia tego zaćmienia Księżyca będzie silniejsza niż na przykład zaćmienia Słońca sprzed 2 tygodni.

zaćmienie Księżyca

Pełnia Księżyca w Wodniku, 27 lipca, 2018 r. godz. 22:20, Warszawa, horoskop sporządzony w programie Urania.

Horoskop pełni Księżyca w Wodniku

Całkowite zaćmienie Księżyca jako silna energia chaosu w uczuciach, jako trudności w uświadomieniu sobie własnych uczuć i niebezpieczeństwo dania nadmiernej władzy emocjom – w horoskopie z 27 lipca ma zapisany wpływ – oprócz obiektów typowych dla zaćmienia Księżyca, czyli Świateł i Węzłów Księżycowych – także Marsa, Urana i gwiazdy stałej Oculus.

Oculus, gwiazda o 5 klasie jasności, znajduje się bardzo blisko Księżyca, Marsa i Ogona Smoka (Księżycowego Węzła Południowego, związanego z przeszłością), więc jej działanie na mapę energetyczną zaćmienia jest odczuwalne.
Oculus daje przestrogę w krajach, w których zaćmienie jest widoczne, przed występowaniem sztormów morskich, na tyle silnych, że powszechnie przez wszystkich zauważalnych.
Uran, planeta powiązana z buntem, negacją porządku świata, tworzy ze Światłami i węzłami napięciowy Półkrzyż.

Jak zaćmienie zadziała na jednostkę?

W horoskopach indywidualnych, w zależności od podpięcia pełni Księżyca do osobistych planet, osi – zwróć uwagę również na punkt wyładowania napięciowego Półkrzyża, czyli na 3 stopień Skorpiona.

Sporo może się dziać w dziedzinach pokazanych w horoskopie urodzeniowym przez domy w znakach Wodnika, Lwa i również Byka i Skorpiona, szczególnie gdy masz planety osobiste i osie w pobliżu 5 stopnia Lwa i 5 stopnia Wodnika. Umiejscowienie w domu horoskopu tranzytujących Świateł da Ci wskazówkę co do dziedziny życia, która szczególnie teraz domaga się Twojej uwagi i którą zaćmienie poruszy.
Słońce z Głową Smoka pokaże co Ci sprzyja w rozwoju i w pójściu naprzód, Księżyc z Ogonem Smoka pokaże przeszłość.

Podłączenie do pełni i zaćmienia mają również planety i osie w horoskopie urodzeniowym położone w koniunkcji przez antiscia (punkty lustrzane) do Świateł pełni.
Jeśli masz osobiste planety i osie około 25 stopnia Byka i 25 stopnia Skorpiona to odczujesz je jako koniunkcję zaćmienia do tych punktów (antiscia, czyli koniunkcja w jakiś sposób ukryta – więc to oddziaływanie jest ukryte, ale odczuwalne).

Etapy życiowe

Zaćmienia – szczególnie, gdy tranzytują Twoje planety i osie urodzeniowe – często są wtedy skorelowane z zamykaniem pewnych życiowych rozdziałów z przeszłości i otwieraniem kolejnych.
Skutki działań podjętych podczas zaćmienia skorelowanego mocno z horoskopem urodzeniowym mogą ujawniać się nawet przez kolejne pół roku.

Jak podczas każdego zaćmienia, lepiej nawigować swoje emocje ku spokojowi, choć może to być trudne, jak przy każdym zaćmieniu. A przy tym zaćmieniu z 27 lipca jest to rzeczywiście trudne, bo przy Księżycu są planety wspomagające pobudzenie (Mars i Uran działające na Światła i Węzły Księżycowe).
Energia rozdarcia między czymś z przeszłości a przyszłością jest szczególnie podkreślona.
Horoskop pełni Księżyca pokazuje ogólną aurę sprzyjającą chęci pokazania własnej odmienności, wyróżnienia się z tłumu.
Podkreślone jest też rozdarcie między uleganiem a hamowaniem pożądania (gwiazda stała Oculus w koniunkcji z Księżycem, Marsem i Ogonem Smoka).

Wskazówki do horoskopu pełni Księżyca

Księżyc w koniunkcji z Marsem i Ogonem Smoka wpisuje się w aspekt koniunkcji między retrogradującym Marsem a Ogonem Smoka.
Mars, będąc w ruchu wstecznym, niedawno (20 lipca) utworzył koniunkcję z Ogonem Smoka, po czym ponownie taki aspekt utworzy, poruszając się ruchem prostym.
Może wtedy (26 września – zapamiętaj tą datę) przyjść rozwiązanie zagadek z przeszłości, jakie postawi przed Tobą obecny czas zaćmienia Księżyca.

Chociaż Wodnik, znak, w którym przebywa Księżyc jest zabarwiony dystansem do emocji, do siebie, to uważajmy teraz na zwiększoną podatność na zranienie swoich uczuć, zwłaszcza w czasie poprzedzającym (czyli już teraz) oraz w czasie zaćmienia.
Nie dajmy się ranić i nie rańmy innych.
Cokolwiek rozumiemy jako „ranienie” – rozumiemy prawidłowo.
Dla jednych ranieniem będzie coś innego niż dla innych, ale każdy ma swoją definicję tego wyjątkowo prywatnego znaczeniowo słowa.
Ranienie i uzdrawianie to określenia o opozycyjnym znaczeniu, więc pamiętajmy o tym w czasie zaćmienia Księżyca szczególnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *