Znak Panny

Znak Panny jest szóstym znakiem w astrologicznej mandali, rozpoczynającej się w znaku Barana.
Panna jest znakiem ziemskim i zmiennym. Najistotniejsze cechy znaku Panny, jako przestrzeni, którą przemierzają planety, to:
zorientowanie na praktyczny wymiar wszystkiego,
drobiazgowość,
sumienna praca,
szczegóły jako ważna część całości,
dokładność,
dążenie do lepszych rezultatów.

Jeśli zetknęłaś/eś się z filozofią Kaizen, to mogłeś/aś pomyśleć, “przecież to podstawowe cechy znaku Panny”.

Filozofia Kaizen

Kaizen jest filozofią biznesową wywodzącą się z Japonii.
Ciągłe nastawienie na poprawianie, małe kroki, ale za to ciągle – to główne założenia Kaizen.

Styl Kaizen jest ciągłym ulepszaniem, czyli tym samym nastawienie się na wyłapywanie tego, co może działać lepiej niż dotychczas. Dokładnie te cechy, czyli wyłapywanie tego, co może być ulepszone w codziennej pracy,  należą do archetypowych cech znaku Panny.

„Tysiące małych usprawnień”, taka charakterystyka trafia w sedno cech Panny i jest opisem filozofii Kaizen. W odniesieniu do przedsiębiorstwa, Kaizen oznacza monitorowanie na bieżąco przez pracowników wszystkich szczebli tego, co nawet w najdrobniejszym stopniu poprawi wydajność pracy, przyczyni się do lepszej jakości i oszczędności. Suma najdrobniejszych i co ważne ciągłych poprawek, rozumianych jako styl życia, a nie zadanie do wykonania w określonym czasie, daje w efekcie stały wzrost tego, do czego dąży każde przedsiębiorstwo.

Znak Panny wpisuje się w Kaizen również pod względem tego, że małe poprawki nie wymagają dużych wysiłków, natomiast dzięki temu na bieżąco można dokonywać zmian.

To, co w krótkim czasie jest niewidoczne na zewnątrz – w dłuższym czasie daje wymierne efekty, widoczne jako poprawa wydajności, lepsze działania niż dotychczas.
Przyczynia się do tego przepływ informacji, mówiąc językiem astrologicznym, Merkury, który włada znakiem Panny.

„Doskonalenie poprzez stopniowe wprowadzanie drobnych zmian”

Panna ceni doskonalenie, ceni również małe, drobne usprawnienia. Jako znak zmienny, jest stworzona do tego, aby zmieniać, natomiast styl zmiany znaku Panny odzwierciedla znakomicie filozofia Kaizen.

Jeśli w horoskopie urodzeniowym masz planety w znaku Panny, to czujesz (zwłaszcza, gdy to Księżyc) doskonale Kaizen. Księżyc w Pannie – stosowanie Kaizen da Ci wymarzone poczucie bezpieczeństwa i spójność, której intuicyjnie potrzebujesz.

Wdroż Kaizen do swojego życia, szczególnie gdy urodzeniowe Księżyc, Słońce, osie, Merkury są w Pannie. Dostaniesz upragniony przez Pannę porządek, dbałość o szczegóły i przede wszystkim świadomość istotności szczegółów. Panna wie, jak drobiazgi mogą być ważne w różnych momentach życiowych. Potrzebuje więc metody, jako znak ziemski, aby ogarnąć szczegóły i wprowadzać ulubione usprawnienia.

Kaizen, Panna i narzekanie

Kaizen, podobnie jak cechy Panny to zmiany stopniowe, bez rewolucji, ale za to z doskonałym efektem, rozłożonym w czasie. Sprawdzi się w pracy z celami, zwłaszcza, gdy masz MC lub Północny Węzeł Księżycowy w Pannie.

Gdy osoba z podkreślonym znakiem Panny zacznie stosować Kaizen, to może przy okazji pozbyć się jednej z uciążliwych cech archetypowych tego znaku, czyli narzekania.
Narzekanie u Panny bierze się z chęci osiągnięcia tego, co lubi, czyli zmian wraz z docenieniem wagi szczegółów.
Gdy planeta w znaku Panny zaczyna gubić się w szczegółach, chciałaby zmian, ale nie rewolucyjnych, i gdy żadnych zmian nie przeprowadza – zaczyna narzekać, zastępując narzekaniem naturalny pęd do działania, poczucia robienia w życiu “doskonałych” rzeczy.
Bo skoro można zrobić lepiej, w tym samym czasie lub szybciej, czyli wprowadzić usprawnienia, to dlaczego robić gorzej? Dla znaku Panny i filozofii Kaizen robienie lepiej liczy się, jest wartością. Archetypowa Panna, która ma dar do wglądu w szczegóły, rozumie, jak ważne jest zrobienie czegoś lepiej, dla całego efektu działania.

Dochodzenie do celu, stopniowe, na przykład poprzez stopniowe zwiększanie czasu na ćwiczenia fizyczne, to sedno Kaizen i znaku Panny.

Minuta dziennie na początek nauki nowego języka i stopniowe zwiększanie czasu poświęcanego na naukę da w rezultacie zmianę stabilną, ugruntuje zmianę w codzienności, wplecie nowe zajęcie w grafik dnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *